Ocak 18, 2024

Kripto Analistinden O Altcoin’e Övgü: Şubat Ayında %50 Ralli, Sonrasında Daha Fazlası Geliyor!

Solana (SOL), günlük grafikte %5’in üzerinde artış göstererek sınırlı ama dikkat çeken bir sıçrama yaşadı. Altcoin ayrıca geçtiğimiz hafta %4,9 ve Aralık 2023’ten bu yana %47’nin üzerinde artış göstererek adeta parladı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere  SOL, Ocak 2023’ten bu yana %330’un üzerinde yükselişle eski günlerine dönüşün işaretlerini güçlü bir şekilde verdi.

solana fiyatı eski günlerine dönebilecek mi?

Ancak analist Bluntz’a göre Solana fiyatındaki son ralli henüz yeni bir başlangıca işaret ediyor olabilir. Analiste göre altcoin fiyatı önümüzdeki haftalarda 140 doları aşmak için birtakım girişimlerde bulunabilir. Bunun nedenini “düşüş trendinin birçok kez test edilmesine” bağlayan Bluntz, yüksek seviyelerden bu ayana aşağı yönlü üç dalganın “düzeltici” bir hareketi temsil ettiğine inanıyor.

Solana, 2023’ün en iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olmayı başarmıştı. SOL, Ocak 2023’ten Aralık 2023’e kadar, geri tırmanmadan önce bir noktada yaklaşık %1000’e varan bir yükselişle adeta küllerinden yeniden doğmayı başardı.

SOL şu anda, iki yıldan uzun bir süre önce Kasım 2021’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 259,96 dolardan %60’ın üzerinde değer kaybı yaşamış olarak işlem görüyor. SOL’un fiyatı, FTX’in çöküşünün ardından Kasım 2022’de büyük bir darbe aldı. Artık feshedilmiş olan borsa, varlık üzerinde yükselişe geçmişti ve 1 milyar doların üzerinde SOL tokenına sahipti.

Changelly’ye göre, Solana fiyatı 2021 zirvesini Mart 2026’da, yani bundan neredeyse iki yıl sonra yeniden kazanabilir. Platform, SOL’un Mart 2026’da en yüksek 251,77 dolarlık fiyata ulaşacabileceğini öngörüyor. Bununla birlikte, Changelly 2024 için SOL için düşüş yılı olabileceği konusunda da vurgu yaptı. Platforma göre, SOL’un fiyatı Ağustos ayında 30 doların altına dahi gerileyebilir.

Telegaon ayrıca SOL’un 2026’da tüm zamanların en yüksek seviyesini aşmasını bekliyor. Ancak, platform bunu hangi ayda yapabileceğini belirtmiyor. 2024 yılına gelince, Telegaon SOL’un maksimum 165 dolarlık fiyata ulaşmasını bekliyor.

Kaynak : Watcher.guru
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?