Şubat 22, 2023

Kripto Analisti Uyardı: Pozisyonlarımı %50 Azalttım!


Geçen yıl Bitcoin‘i (BTC) en düşük noktasından satın alarak ün kazanmış bir analist, iki altcoin ile Bitcoin’den oluşan portföyünde değişiklik yaptığını açıkladı.

Kripto para piyasalarında DonAlt takma adıyla tanınan analist, 463.000 Twitter takipçisine, kripto yatırımlarının önemli bir kısmından kar elde ettiğini söylüyor.

DonAlt, geçtiğimiz Kasım ayında FTX’in çöküşünün etkisi azalmaya başladığında ve kötü haberlerin artık piyasa üzerinde bir etkisi yok gibi göründüğünde BTC ve iki altcoin (Litecoin (LTC) ve XRP) satın aldığını söylemişti.

Sonraki süreçte LTC ve BTC kayda değer yükselişler yaşarken, XRP nispeten durgun kaldı.

“BTC’nin hem aylık hem de haftalık direnç seviyesinde kapanış yaptığı göz önüne alındığında, bazı karlarımı güvence altına almak için aşırı büyük pozisyonlarımı bir gecede yaklaşık %50 azalttım. İlk gönderiden bu yana, bu pozisyonlar:

BTC – %60 Arttı

LTC – %60 Arttı

XRP – %10 Arttı” 

Kripto analisti, BTC ve altcoin’lerin önümüzdeki bir ila üç ay boyunca geri dönüş yapmasını ve BTC’nin 20.000 dolar aralığına düşmesini bekliyor. Bu noktada, pazara yeniden girmeyi planlıyor ve sonrasında BTC’nin 2023 yükseliş trendine devam etmesini bekliyor.

Bitcoin geri adım atmazsa ve mevcut fiyatı olan 24.009 dolardan yükselmeye devam ederse, trader 30.000 dolar aralığında karını çekmeyi düşüneceğini de ekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl

Yazar Şerife Pekdoğru hakkında :

2019 yılında yaptığım yatırımla kripto sektörüne girdim. Aynı yıl blockchain teknolojisi hakkında yazmaya başladım ve şu anda KoinFinans’ta yazar olarak görev alıyorum. Kripto paralara ilişkin yasal düzenlemer takip ettiğim konuların başında geliyor.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?