Kripto Analisti Nicholas Merten’e Göre Bitcoin (BTC) Bu Modeli Takip Ediyor! -İşte BTC’nin Hedefi

0

Yakından takip edilen kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin’in (BTC) daha önce S&P 500 endeksinde görüntülenen teknik bir fiyat modelini yansıtıyor olabileceğini açıkladı.

YouTube kanalında yayınladığı yeni videoda konuşan Merten, BTC‘nin S&P 500‘ün “2000 ile 2008 yılları” arasında yaşadığı modeli takip ediyor olabileceğini, ancak çok daha küçük bir zaman diliminde gerçekleştiğini belirtti.

Merten, 2008’de S&P 500’ün nasıl 1,500 dolara yükseldiğini ve ardından zamanla 770 dolara kadar indiğini ve ardından tüm süreci 4 yıl boyunca tekrarladığını belirterek, modeli inceledi.

Kripto piyasaları fiyat açısından doğru olduğundan, Merten kurumların optimal bir giriş noktası elde etmeden önce bu modelin gerçekleşmesini bekleyebileceğini de belirtti.

“Kurumlar, büyük pozisyonlar inşa etmesi gereken büyük alıcılar; piyasaların sessiz, durgun olduğu, coşku duymadıkları bir dönemi daha çok sevmezler, Bu indirim fırsatları sırasında satın almayı severler. Yavaş yavaş girerler, korkuya kapılırlar. Burada dipleri belirleyen onlardır.

Sanırım burada gördüğümüz şey bu. Sanırım burada, kripto piyasalarında S&P 500’den tarihi yeniden yaşıyoruz. Ancak burada aylık mumlara bakmak yerine, bunun daha çok haftalık grafikte gerçekleştiğini söyleyebilirim… Kriptoda işler çok daha hızlı oluyor çünkü çok daha küçük bir pazar.”

Model gerçekleşirse, Merten, tekrar toparlanmadan ve bir yükseliş trendine devam etmeden önce Bitcoin (BTC) fiyatının yaklaşık 30.000 dolar seviyesine düşebileceğini öngörüyor.

Senaryo acımasız görünse de kripto analisti bunun her şeyden çok bir fırsat olacağını söylüyor.

“Bu fiyatın burada geri çekileceğini düşünsem de, bu panik satış yapmak, piyasadan çıkmak ve tepelere koşmak için hala bir neden değil. Aslında, Bitcoin’in pazar hakimiyetini yeniden kazanmasına, daha da yükselmesine ve yeterince güvendiğimiz 150.000 ila 100.000 dolar seviyesini ziyaret etmesine izin verecek, uzun vadeli bir birikim modeli oluşturmak için yalnızca katalizör olabilir. Ancak bunun dışında, altcoinlere bu döngüde olduğundan daha fazla pazar hakimiyeti aşılamaya başlayabilmeleri için büyük bir fırsat vermemiz gerekecek.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Lider kripto para borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın! Android Uygulamamızı indirerek en güncel haber ve analizleri takip edebilirsiniz.

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın