Ekim 4, 2023

Kraken Verileri Büyük Bitcoin Akışı Gösteriyor: Hedef 30.000 Dolar mı?


On-chain veriler, ABD merkezli kripto borsası Kraken’in birkaç yıl içinde rezervlerine en büyük Bitcoin depozitosunu kaydettiğini gösteriyor. Bunun, bir hafta öncesine kıyasla BTC fiyatında %5’lik bir sıçramanın ortasında gelmesi dikkat çekti.

Crypto Quant’ın verilerine göre, borsada büyük bir Bitcoin akışı kaydedildi ve bu da potansiyel bir boğa koşusu için spekülasyonları tetikledi. Borsaya 14.924 BTC’lik büyük bir giriş kaydedildi ve bu rakam 2018’den bu yana Kraken’de kaydedilen en büyük rakam oldu. Yüksek hacimlerdeki borsa girişleri tarihsel olarak BTC için yakın gelecekteki fiyat artışlarıyla ilişkilendirilir. Dolayısıyla, 30.000 dolarlık dönüm noktası, aşılması halinde, rallinin bir sonraki ayağı için psikolojik bir destek işlevi görebilir.

bitcoin haberleri

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Grayscale ve Ripple davalarındaki son gerilemeleri ve spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasına ilişkin iyimserlik, kripto ekosistemi için olumlu gelişmeler olarak ortaya çıkmaktadır. Ancak, XRP davasının sonuçlanması en az 2025 yılına kadar sürebilirken, Blackrock gibi şirketlerin spot ETF başvurularının 2024 yılına kadar onaylanma şansı neredeyse hiç yok gibi görünüyor.

Makroekonomik cephede, ABD hükümeti son saatte kapanmayı önleyerek beklenen Bitcoin rallisini tetikledi. Kripto para biriminin teknik altyapısında da 2024’ün ikinci çeyreğinde gerçekleşmesi planlanan Bitcoin Halving olayıyla birlikte bir yükseliş söz konusu. Genel olarak, yatırımcıların kripto para biriminin potansiyelini ölçmek için bakabileceği birden fazla faktör var.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?