Kraken Intelligence: Bu Gelişme Bitcoin İçin Yeni Bir Çağın Önünü Açabilir

0

Önde gelen kripto borsası Kraken, Kasım ayında gelecek olan Bitcoin (BTC) güncellemesinin uzunca bir süre hatırlanacak bir gelişme olduğunu düşünüyor.

Bilindiği üzere önümüzdeki aylarda gerçekleşmesi beklenen Taproot güncellemesi, Bitcoin’in gizlilik önlemlerini ve akıllı sözleşme esnekliğini desteklemeyi amaçlıyor.

Kraken Intelligence’ın son raporunda borsa söz konusu güncellemeye ilişkin görüşlerini paylaştı. Kraken, üç Bitcoin İyileştirme Önerisinden (BIP) oluşan Taproot’un dünyanın en büyük kripto parasının birçok yönünü piyasa değerine göre yenileyeceğini düşünüyor.

“Taproot, kullanıcı gizliliğini, ağ ölçeklenebilirliğini ve tüm Bitcoin’lerin değiştirilebilirliğini önemli ölçüde iyileştirecek. Kullanıcılar, daha ucuz işlem ücretlerinin ve akıllı sözleşmelerin keyfini çıkaracaklar.

Taproot, büyük bir yenilik ve benimsemeye zemin hazırlayan tartışmasız bugüne kadarki en önemli Bitcoin güncellemesidir.”

Kraken ayrıca söz konusu raporda Taproot’un Bitcoin kullanıcıları için gizliliği nasıl iyileştirebileceğine dair bazı ayrıntılara da yer verdi.

“Taproot’un gelişmiş kullanıcı gizliliği ve işlem verimliliği avantajları bir madalyonun iki yüzü. Güncelleme, bir kullanıcının öngörülemeyen harcama koşullarıyla ilgili ayrıntıların açıklanmayacağı anlamına geliyor, bu da ağ üzerinde işlem yaparken daha fazla gizlilik ve blockchain’de daha hafif bir veri yükü ile sonuçlanacak.”

Bunların yanında kripto borsası, Taproot güncellemesinin potansiyel etkisini çok az kişinin anladığını ve bu yılın ilerleyen zamanlarında hayata geçtiğinde Bitcoin için yeni bir çağın önünü açabileceğini iddia ediyor.

“Yaklaşan Taproot güncellemesi, yalnızca teknik değişiklikleriyle değil, uygulama sürecinde de önemlidir. Bazı insanlar, Taproot’un önümüzdeki yıllarda Bitcoin protokolü güncellemelerinin nasıl uygulanacağı konusunda operasyonel temel oluşturacağına inanıyor.”

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın