Kraken CEO’sundan DeFi Eleştirisi!

Dünyanın en büyük dördüncü kripto borsası Kraken’ın CEO’su Jesse Powell, merkezi olmayan finans (defi) projelerini eleştirdi ve onları piyasaya çok hızlı ve hazırlıksız giren “dolandırıcılıklar” olmakla suçladı.

Powell, 26 Ekim’de paylaştığı bir tweet’te “dolandırıcılıkların” insanlar tarafından kabul edilmesi gerektiğini ve battıktan sonra borsalardan kurtarma adına bir faaliyet beklenmemesi gerektiğini söyledi.

“Umursamaz ve hızlı şekilde ortaya çıkıp, maliyetlerin hiç yokmuşcasına dışlanmasına kabul etmeyeceğim. Denetimlere, sigortaya yatırım yapın ve lütfen KENDİ ARAŞTIRMANIZI KENDİNİZ YAPIN.”

Hatırlarsanız, bu yıl bir dizi siber saldırının ardından birkaç defi protokolü, hacker’ların çalınan paraya erişimini engellemek için kripto borsalarından yardım istedi. Powell’ın yorumlarıda, bu olaylara dayanıyor.

ICO Analytics’e göre, Şubat ayından bu yana altı merkeziyetsiz finans protokolü istismar edildi ve saldırganlar birden fazla kripto para biriminde toplamda 82 milyon doları yağmaladı.En bilinen örneklerden Bzx, en azından üç ayrı durumda, toplam 9 milyon dolar kaybetmek suretiyle defalarca saldırıya uğradı. Platform üçüncüsü olan 14 Eylül hack’inde platform 8.1 milyon dolar kaybetti ancak daha sonra tüm parayı geri aldı. Başlıca defi projeleri olan Uniswap, Maker ve Balancer’de siber saldırılara karşı para kaybetti.

İlginç bir şekilde Kraken, Powell’ın sert eleştirilerine rağmen birkaç DeFi token’ı listeledi. Compound (COMP), Yearn Finance (YFI) ve Kyber Network (KNC) gibi projeler, son 24 saatte 477 milyon dolarlık işlem hacmi olan borsada listelenmiş durumda.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.