Kraken CEO’su Coinbase Fiyaskosunu Nasıl Fırsata Çevirdi?

Kraken CEO’su Jesse Powell, Coinbase’nin son başarısızlığından sonra “Black Swan” yazarı Nassim Nicholas Taleb ile kendi borsasını öne çıkarma fırsatı yakaladı. Powell, önde gelen iktisatçı ve deneme yazarı Taleb’e herhangi bir sorunla karşılaşırsa onunla doğrudan iletişime geçebileceğini söyledi.

5 Haziran’da Taleb, borsalanın sorunlara cevap verememesi nedeniyle Coinbase’i kamuoyuna açıkladı. Taleb Twitter hesabından “Coinbase Sana neler oluyor? Neden hatalara cevap vermiyorsunuz?” şeklinde bir paylaşım yaptı. ABD’deki en büyük kripto borsasının destek ekibi sonunda cevap verdi (gecikme için özür dilerken) ve olayın üzerinden çok zaman geçmemişti.

Taleb, meselesini zamanında çözülmediğini belirterek Coinbase hesabını kapattığını açıkladı. Kraken CEO’su bu fırsatı kaçırmadı ve twitter’da yaşanan olaya “Kraken’e göz atın ve herhangi bir sorun yaşarsanız doğrudan benimle iletişime geçin.” yanıtıyla dahil oldu.

Coinbase ve Kraken Rekabeti

Powell ayrıca geçtiğimiz dönemlerde, Google Drive gibi bulut hizmetlerinin yardımıyla özel anahtarların yedeklenmesine izin verecek Coinbase’in özelliğini de eleştirmişti. Zaman zaman iki borsa arasında buna benzer olaylara şahit oluyoruz.

Coinbase ve Kraken kripto para alanının iki büyük borsası konumunda. İki kripto borsası arasındaki hacimler birbirlerine oldukça yakın. Bu sebeple borsaların birbirleri ile sıkı rekabet içinde olmaları anlaşılır bir durum olarak değerlendiriliyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.