Kasım 10, 2022

JPMorgan’dan Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini!

JPMorgan şirketinin analistlerine göre Bitcoin fiyatı kritik seviyelerin altına dahi gerileme ihtimaline sahip. FTX borsasında yaşanan sorunlarla başlayan düşüş son birkaç saattir durdu. Buna karşın düşüşün devam etme riski de var. İşte analistler tahmini.

Amerikanın bankacılık devi JPMorgan analistleri 15.000 dolar civarında ana destek bulan Bitcoin fiyatını değerlendirdi. Analistlere göre düşüş potansiyeli 13.000 dolarlık seviyelerle sonuçlanabilir. 15.000 dolarlık seviyenin kritik bir destek seviyesi olduğu göz önünde bulundurulursa 13.000 dolarlık senaryo oldukça korkutucu.

Analistler, FTX borsasında yaşanan paniğin bu düşüşün asıl nedeni olduğunun da altını çizdi. JPMorgan analistlerine göre söz konusu etki gelecek haftalarda da devam edecek. Korku, belirsizlik ve şüphe ise sonuç olarak ‘bir dizi marj çağrısıyla’ sonuçlanma ihtimali taşıyor.

Bitcoin fiyatında korkutan senaryo

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin 9 Kasım tarihinde iki yılın en düşük seviyesi olan 15.632 dolara kadar geriledi.

Bitcoin Fiyatı 10.000 Doların Altına Düşebilir mi?

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere, Bitcoin şu an 16.784 dolarlık seviyeye geri döndü ancak birçok analist BTC’nin daha fazla düşebileceği konusunda uyardı.

Fundstrat’ın teknik strateji başkanı Mark Newton da tahminini paylaştı. Newton, Bitcoin’in herhangi bir destekten önce 13.000 dolar seviyesini test edeceğini tahmin etti.

Ancak Newton, anormal derecede yüksek oynaklık olması durumunda ayıların en büyük Bitcon’i 10.000 dolar seviyesinin altına itmeyi başarabileceği ihtimalini de paylaştı.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?