Mart 27, 2023

Koreli Savcılar Terra Kurucusu Ortağını da Tutuklayabilir!

Güney Kore savcılığı Pazartesi günü yaptığı açıklamada, Terra kurucu ortağı Do Kwon ve eski Chai Corp CEO’su Han Chang-joon’un geçen hafta Karadağ’da tutuklanmasının ardından kurucu ortağı Daniel Shin hakkında tutuklama emri çıkarılmasını istediklerini açıkladı.

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere Do Kwon ve eski Chai Corp CEO’su Han Chang-joon’un Sırbistan’da bir kripto işi kurduğu haberleri basında yer almıştı.

Seul Güney Bölgesi Savcılık Ofisi 27 Mart’ta savcıların, Terraform Labs’ı Do Kwon ile birlikte kuran Chai Corp’un kurucusu Daniel Shin‘in tutuklanmasını istediklerini resmen doğruladı. Savcılar Do Kwon’un Güney Kore’ye iadesi için hazırlık yaparken, Koreli savcılar yeni soruşturmaları başlatmaya da hazırlanıyor.

ABD Savcısı SDNY, New York Güney Bölge Mahkemesi’nde 60 milyar dolarlık Terra-LUNA kriziyle ilgili sekiz suçlama içeren bir iddianame sundu. Bu suçlamalar arasında dolandırıcılık, emtia dolandırıcılığı, menkul kıymet dolandırıcılığı, tel dolandırıcılığı ve piyasa manipülasyonuna yönelik komplo yer alıyor.

Shin’in avukatları daha önce, 2020 yılında Terraform Labs’ten ayrıldığını ve o zamandan beri faaliyetlerine dahil olmadığını açıklamış olsa da savcılar geçtiğimiz yıl birçok soruşturma ve baskın düzenlemişti.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?