Ocak 11, 2020

Kore Merkezli Borsa Upbit’i Hackleyen Saldırganlar Hala Bulunamadı

Ocak 2020’deyiz ve Upbit borsasını hackleyen bilgisayar korsanları hala yakalanmadı. Kasım ayı sonlarında yaklaşık 51,7 milyon Dolar ETH, Kore borsa Upbit’in cüzdanından çalındı. Bu fonların hareketi yakından takip ediliyor. Bununla birlikte, tehlikeye atılmış ETH’ler yine harekete geçti.

[irp posts=”8271″ name=”Hacker Mağdurlarına Bir Yenisi Daha Eklendi, Upbit”]

Whale Alert, çalınan 7.707 ETH’nin (1,1 milyon Dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildiriyor. Daha sonra fonlar şu anda toplam 9,224 ETH’ye (1,3 milyon dolar) sahip başka bir adrese taşındı.

Upbit bilgisayar korsanları bunu paraya çevirmek için çeşitli araçlar denedi, ancak zorlanıyor gibi görünüyorlar. Binance gibi borsalar, BeInCrypto’nun daha önce bildirdiği gibi, borsaya yatırılırsa çalınan fonları dondurmayı taahhüt etti.

Aralık ayında, bilgisayar korsanları EOS tokenları aracılığıyla fonları aklamaya bile çalıştılar. Dolandırıcılar, paraları EOS sabitlemeli VEOS’a taşıdılar. Ancak, Balina Uyarısı hızlı bir şekilde aktarımı yakaladı ve bildirdi. Upbit bilgisayar korsanları şu anda çalınan paralarını nasıl aklayacakları konusunda sıkışmış gibi görünüyor. Bu fonları kimin kontrol ettiği hala bilinmiyor.

Bilgisayar korsanları, örneğin bir borsaya yatırmak gibi bir hata yapmadıkça, çalınan fonların yakalanması muhtemel görünmemektedir. Şimdilik, kimin kimden üstün olacağı bir oyuna dönmüş durumda. Upbit hackerları toplamda 342.000 ETH çaldı ve o zamandan beri birçok farklı cüzdan arasında paraları dağıttı. Bu durumun 2020 boyunca devam etmesini bekleyebiliriz. Hackerlar muhtemelen dikkatlerin dağılmasını umuyor, ancak eylemlerinin ne kadar yakından izlendiği göz önüne alındığında, bu olası görünmüyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?