Kore Merkezli Borsa Upbit’i Hackleyen Saldırganlar Hala Bulunamadı

0
432

Ocak 2020’deyiz ve Upbit borsasını hackleyen bilgisayar korsanları hala yakalanmadı. Kasım ayı sonlarında yaklaşık 51,7 milyon Dolar ETH, Kore borsa Upbit’in cüzdanından çalındı. Bu fonların hareketi yakından takip ediliyor. Bununla birlikte, tehlikeye atılmış ETH’ler yine harekete geçti.

İlgili Haber  Hacker Mağdurlarına Bir Yenisi Daha Eklendi, Upbit

Whale Alert, çalınan 7.707 ETH’nin (1,1 milyon Dolar değerinde) bilinmeyen bir cüzdana aktarıldığını bildiriyor. Daha sonra fonlar şu anda toplam 9,224 ETH’ye (1,3 milyon dolar) sahip başka bir adrese taşındı.

Upbit bilgisayar korsanları bunu paraya çevirmek için çeşitli araçlar denedi, ancak zorlanıyor gibi görünüyorlar. Binance gibi borsalar, BeInCrypto’nun daha önce bildirdiği gibi, borsaya yatırılırsa çalınan fonları dondurmayı taahhüt etti.

Aralık ayında, bilgisayar korsanları EOS tokenları aracılığıyla fonları aklamaya bile çalıştılar. Dolandırıcılar, paraları EOS sabitlemeli VEOS’a taşıdılar. Ancak, Balina Uyarısı hızlı bir şekilde aktarımı yakaladı ve bildirdi. Upbit bilgisayar korsanları şu anda çalınan paralarını nasıl aklayacakları konusunda sıkışmış gibi görünüyor. Bu fonları kimin kontrol ettiği hala bilinmiyor.

Bilgisayar korsanları, örneğin bir borsaya yatırmak gibi bir hata yapmadıkça, çalınan fonların yakalanması muhtemel görünmemektedir. Şimdilik, kimin kimden üstün olacağı bir oyuna dönmüş durumda. Upbit hackerları toplamda 342.000 ETH çaldı ve o zamandan beri birçok farklı cüzdan arasında paraları dağıttı. Bu durumun 2020 boyunca devam etmesini bekleyebiliriz. Hackerlar muhtemelen dikkatlerin dağılmasını umuyor, ancak eylemlerinin ne kadar yakından izlendiği göz önüne alındığında, bu olası görünmüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın