Şubat 2, 2023

Santiment: “Köpekbalıkları ve Balinalar Bu İki Altcoin’e Akın Etti!”


Santiment, Litecoin (LTC) için yeni on-chain verileri paylaştı. Veriler, köpekbalığı adreslerinin aylardır 108 milyon dolardan token biriktirdiğini ortaya koyuyor.

On-chain analitik firması, köpekbalığı adreslerinin Temmuz 2022’den bu yana Litecoin‘i “agresif bir şekilde” biriktirdiğini tespit etti. Bu durum, fiyatın 100 dolara doğru itmeye yardımcı olmuş durumda.

Litecoin, 9 Kasım’da 50 doların altına düşmesinden bu yana fiyatını +%89 artırdı. 11+ yaşındaki coin’in yükselişinin sorumluları arasında, son altı ayda %4,92’lik bir artışla 1,15 milyon coin daha ekleyen 100-10.000 LTC’ye sahip adresler yer alıyor.

Litecoin fiyat tahmini

Santiment, merkezi olmayan borsa Curve Finance‘in yönetim tokenı olan Curve (CRV) için balina işlem aktivitesindeki artışı da takip ediyor. Balina aktivitesindeki artış potansiyel bir yükseliş sinyali anlamına geliyor.

Curve’ün dolaşımdaki arzı nispeten sabit kaldı ve balina işlemleri son zamanlarda yükseldi. Bu da büyük sahipler arasında artan katılımı gösterirken, küçük ve orta ölçekli sahipler durgun kaldığu anlamına geliyor.

Curve Finance

Santiment son olarak Bitcoin (BTC) fiyatının 23.920 dolara ulaşmasıyla yaklaşık iki yıl öncesinden bu yana en büyük kâr/zarar işlem oranını gördüğünü belirtti. Bu da değerinin düşeceği sinyalini verdiğini anlamına geliyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Santiment, zarar işlemlerinin artmaya başlaması halinde, bunun fiyatın tekrar yükselişe geçeceği sinyalini vereceği düşüncesinde.

Dünkü kripto fiyatlarının bugün geri çekileceğine dair birkaç uyarı işareti arasında Bitcoin için 17 Şubat 2021’den bu yana görülen en büyük kar/zarar işlem oranı da yer alıyor. Zarar işlemleri şimdi yığılırsa, fiyatların hemen geri dönme olasılığı daha yüksektir.

Bitcoin

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?