Konya’dan “Şehir Coin” Projesi!

0
589

Ülkemizde kripto para sektörünün etkinlik alanı artıyor ve bu da beraberinde yeni projelerin hayata geçmesini sağlıyor. En yeni gelişme ise Konya şehrinden geldi.

Geçtiğimiz gün, Türkiye Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongre ve Sergisi’ndeki belediye başkanları oturumunda, altı büyükşehir belediye başkanı, çalışmaları, projeleri ve hedefleriyle ilgili konuştu. Bu konuşmalardan en dikkat çekeni ise Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay oldu. Altay, sosyal yardımların yapılabileceği, belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını gerçekleştirebilecekleri ve vergi tahsilatının yapılabileceği “şehir coin (kripto para)” uygulaması üzerinde çalışmalar yapıldığını bildirdi. Altay, sözlerini şu şekilde dile getirdi:

“Blockchain üzerinde bir çalışma yürütüyoruz. Biz acaba bir ‘şehir coin’ üretebilir miyiz diye çalışıyoruz. Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz bilmiyorum. Bu konuda iş birliğine hazırız. Özellikle sosyal yardımlarımızı acaba bununla vererek bir ekosistem oluşturabilir miyiz? Ya da belediye iştirakindeki şirketlerin alım satımlarını bununla yapabilir miyiz diye çalışıyoruz. Belki ileride yasal düzenlemeyle belediyenin aldığı vergileri de eğer bu coinlerle alabilirsek kendi ekosistemimizi oluşturabiliriz.”

Bu tarz proje ve gelişmeler ülkemiz adına oldukça sevindirici. Geleceğin teknolojisinin, ülkemizde de bu şekilde yaygınlaşmasını görmek bizleri mutlu ediyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın