Ocak 20, 2020

Konya “Şehir Coin” Projesinin Yeni Detayları


Geçtiğimiz günlerde Konya Büyükşehir Belediyesinin, kripto para piyasaya süreceği ile ilgili bir haber yayınlamıştık. Söz konusu gelişme kripto para sektöründe adından oldukça söz ettirdi. Ardından Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sozcu.com.tr’ye konuyla ilgili açıklamalar yaptı ve proje detaylarından bahsetti.

Altay, “şehir coin” adı verilen söz konusu kripto para projesinin 1 yıl içerisinde hayata geçeceğini belirtti. Ayrıca sistemin Konya Bilişim Merkezi’nde finans ve bilişim alanında uzman 7 kişilik bir ekip tarafından geliştirildiği bilgisini paylaştı. Altay detayları şu sözlerle dile getirdi:

“Belediyemizin sosyal projeleri için bunun teknolojik bir çözüm olacağını düşündük. Dünyadaki gelişmelere ayak uyduralım dedik. Projeyi sosyal programların fonlanmasında kullanmayı planlıyoruz. Dünyada bu sistemi kullandığını açıklayan bir belediye daha yok. Bir ilki başarmak istiyoruz.”

Son olarak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Altay, projenin duyurulmasının ardından uluslararası yönetimlerden iş birliği teklifleri geldiğini de söyledi. Altay, “Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz, bilmiyorum. Bu konuda iş birliklerine hazır olduğumuzu açıkladık. Türkiye’den bir teklif gelmedi ama uluslararası yerel yönetimlerden dönüşler oldu.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Ramazan BOZKURT hakkında :

Merhabalar Ben Ramazan Bozkurt. Uzun süredir Finans alanında çalışmalar yürütüyorum. Bu süreçte uzmanlık alanımı kripto paralar ve blockchain teknolojisine yönelttim. Öğrenmeyi ve öğrenirken paylaşmayı seviyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?