Konya “Şehir Coin” Projesinin Yeni Detayları

0
606

Geçtiğimiz günlerde Konya Büyükşehir Belediyesinin, kripto para piyasaya süreceği ile ilgili bir haber yayınlamıştık. Söz konusu gelişme kripto para sektöründe adından oldukça söz ettirdi. Ardından Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Sozcu.com.tr’ye konuyla ilgili açıklamalar yaptı ve proje detaylarından bahsetti.

Altay, “şehir coin” adı verilen söz konusu kripto para projesinin 1 yıl içerisinde hayata geçeceğini belirtti. Ayrıca sistemin Konya Bilişim Merkezi’nde finans ve bilişim alanında uzman 7 kişilik bir ekip tarafından geliştirildiği bilgisini paylaştı. Altay detayları şu sözlerle dile getirdi:

“Belediyemizin sosyal projeleri için bunun teknolojik bir çözüm olacağını düşündük. Dünyadaki gelişmelere ayak uyduralım dedik. Projeyi sosyal programların fonlanmasında kullanmayı planlıyoruz. Dünyada bu sistemi kullandığını açıklayan bir belediye daha yok. Bir ilki başarmak istiyoruz.”

Son olarak Konya Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Altay, projenin duyurulmasının ardından uluslararası yönetimlerden iş birliği teklifleri geldiğini de söyledi. Altay, “Kendi parasını basan ilk belediye olabilir miyiz, bilmiyorum. Bu konuda iş birliklerine hazır olduğumuzu açıkladık. Türkiye’den bir teklif gelmedi ama uluslararası yerel yönetimlerden dönüşler oldu.” ifadelerini kullandı.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın