Kısa Vadeli Yatırımcılar Büyük Kayıplar Yaşarken Bitcoin (BTC) Balinaları Dipten Satın Almaya Devam Ediyor

21 Mayıs Cuma akşamı, Bitcoin (BTC), Çin’in Bitcoin madencilik operasyonlarına yönelik bir baskıyı duyurmasının ardından bir hafta içinde ikinci kez 35.000 doların altına düştü. Kısa vadeli Bitcoin yatırımcıları ağır kayıplar yaşarken, balinalar dipten satın almaya başladı.

Bir süredir kripto piyasasını takip edenlerin, Çin yasağı haberlerini birden fazla kez duymuş olmaları normaldir. Bu, pazardaki yeni yatırımcılar arasında panik yaratırken, büyük balinalar her seferinde bu durumdan sonuna kadar faydalanıyorlar.

Kripto piyasasındaki en iyi tavsiye dipten satın almaya devam etmekken, bazı kişiler bunu tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Çin’in kripto para hizmetleri yasağı da dahil olmak üzere, maliyetin birkaç nedenden dolayı önemli ölçüde düşeceğini tahmin ediyorlardı ve bunu satın alma şansı olarak kullandılar. Yeni yatırımcılar ise panik satışları gerçekleştirerek büyük kayıplar yaşadı.

Hester Pierce ve Cathie Wood, Son Düzeltmenin Ortasında Bitcoin ETF Hakkında Konuştu

Bunun yanında, Bitcoin yeni düşük seviyelerde işlem yapmaya devam ederken, kripto annesi olarak popüler olan SEC Komisyon Üyesi Hester Pierce, ABD Bitcoin ETF’sinin artık gecikmiş olduğu açıklamasını yaptı. Pierce, SEC’in Bitcoin ETF’yi onaylamamak için mazeretlerinin tükendiğini söyledi. Bloomberg ile Cuma günü yaptığı röportajda Pierce şunları ekledi:

“Borsada Bitcoin’de işlem gören bir ürünü onaylamamızın zamanı artık çoktan geçti. Şu anda, önceden sahip olduğumuzdan çok daha fazla bilgiye sahibiz. Bu alanla ilgilenen yeni bir başkanımız olduğu için yeni bir bakış akış açısına sahip olma şansımız olacağından umutluyum. “

Kripto alanına olan yüksek yakınlığına rağmen, yeni atanan SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin ETF’nin onaylanması konusunda karışık göstergeler veriyor. Ancak SEC, VanEck Bitcoin (ETF) ile ilgili kararını Haziran ayı sonunda açıklayacak.

Bu haftanın başlarında Bloomberg ile yaptığı röportajda Ark Invest’ten Cathie Wood da,  500.000 dolarlık BTC hedefinden emin olduğunu söyledi. Ayrıca Wood, son piyasa düzeltmesiyle birlikte bir ABD Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanma olasılığının arttığını düşünüyor. “Bu düzeltmeyi yaptığımıza göre gerçekleşme oranı artıyor” dedi.

Bitcoin ETF’nin daha yüksek kurumsal katılımla Bitcoin pazarına daha fazla meşruiyet getirmesi bekleniyor. Ayrıca, analistler geçmişte Bitcoin ETF’nin fiyat oynaklığını kesinlikle azaltacağını savundu.

Düzeltmede Satın Alma Çılgınlığı Yaşayan Kurumlar

Bitcoin (BTC) keskin bir düzeltmeye girerken, borsalardaki OTC işlemleri yükseldi. Kurumlar son BTC şatış baskısının ortasında dipten satın alıyor. Glassnode verilerine göre, OTC cüzdanlarından Bitcoin çıkışı 2021’de en yüksek seviyeye ulaştı.

Glassnode’un kurucusu da bir kez daha güçlü kurumsal dipten satın alma gerçekleştiği yorumunda bulundu. Bunun nedeni, verilerin OTC cüzdanlarının sermaye akışının bu yıl en yüksek seviyeye ulaştığını göstermesidir.

Öte yandan, tam cuma günkü piyasa çöküşü sırasında, Wall Street bankacılık devi Goldman Sachs, “Kripto kesinlikle çok önemli” şeklinde yeni bir rapor yayınladı ve daha fazla kripto hizmeti ve ürünü piyasaya sürmek için çalıştıkları açıklamasında bulundu.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.