Kasım 20, 2020

KingSwap Uniswap’ten Taşınma Kararı Aldı!

Merkezi olmayan De-Fi kendini her geçen gün büyütüyor. Ethereum’un Pazar payı baskı zamanında 53.994 milyar dolar iken, toplam piyasa sermayesi 17.662 milyar dolara ulaşmıştır. DeFi Pazar payı Ethereum’un %30’undan fazla olduğu için burada bitmiyor gibi görünmektedir.

Birçok proje DeFi’nin büyümesinde katkıda bulunmuştur. Bunlardan biri de Uniswap olmaktadır. ERC20 şifre cihazlarının alıcıların ve satıcıların talep oluşturmasına gerek kalmadan değiştirilebilmesi adına Ethereum protokolüne bağlı kalınarak Uniswap, en çok aranan kripto değiş tokuşu olmuştur. Ayrıca yeni projeler için bir platform sağlamak konusunda da bu sorumluluğu üstlenmiştir.

Bugün, yüksek verimliliğe sahip olan bir likidite platformu olan KingSwap, Uniswap’tan kendi likidite ve tarım havuzlarına geçişini tamamlamıştır. Proje Uniswap’te listelendiğinden dolayı 4 milyon dolarlık gelir elde etmiştir. Fakat proje, kendi ekosistemini oluşturmak adına taşınmış ve kapsamlı bir biriktirilebilir ödüller, dijital toplanabilir ürünler ve fiyat dönüşümleri sunmuştur. Uniswap’ın farklı biçimi olan KingSwap, AMBCrypto ile paylaşılan basın açıklamasında, fiyat eğrileri ve katılımcı ödülleri açısından gerçek zamanlı avantajlar sağlayan kullanıcı dostu özellikler sunmaktadır.

KingSwap danışmanı olan Malcolm Tan’a göre, ekip NFT’nin lansmanını ve platformlarını önümüzdeki haftalarda geliştirmek için gün sayıyor. Merkezi Singapur’da bulunan KingSwap, organize edilen ilk DeFi projesi olmuştur.

Uniswap, bunlar gibi yeni projeler için bir platform sağladı, fakat şimdi farklı sorunlar ile karşı karşıya olmaktadır. UNI çiftliği 17 Kasım’da sona erdiği için, Uniswap’ta kitlenen toplam değer 2,718 milyar dolardan 1,29 milyar dolara yükseldi. Eylül ayında gerçekleştirdiği lansmanından bu yana borsa, her hafta 583,333 UNI biriktiren dört likidite havuzu işletiyordu. Teşviklerin sona ermesiyle birlikte, ekibin kullanıcılarla sürekli iletişim halinde olması ve değiş tokuşta olması önemli bir etkendi. Şu an da ise ilerlemek için bazı yönlerden yoksun olmaktadır. Aynı zamanda çiftliğin sona ermesiyle takımın önündeki yolu izlemesi oldukça önemli bir hale gelecektir.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 2 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

  • Burak

    "Uniswap, bunlar gibi yeni projeler için bir platform sağladı, fakat şimdi farklı sorunlar ile karşı karşıya OLMAKTADIR. UNI çiftliği 17 Kasım’da sona erdiği için, Uniswap’ta kitlenen toplam değer 2,718 MİLYAR DOLARDAN 1,29 MİLYAR DOLARA YÜKSELDİ." Google translate'ten çeviri yapılır da insan bi acaba çeviri nasıl olmuş deyip bi zahmet kontrol eder buraya haber olarak yazmadan önce.. :)

    Cevap Yazın
    • Ramazan BOZKURT

      Burak bey, geri dönüşünüz için teşekkür ederiz. Gerekli düzeltmeleri derhal yapacağımızdan şüpheniz olmasın. İyi günler dileriz.