Mart 18, 2023

Kimse Bunu Beklemiyordu: Bu Altcoin %78 Fırladı!

Bitcoin’i (BTC) merkezi olmayan finans (DeFi) dünyasına taşımayı amaçlayan bir altcoin projesi, kripto piyasalarının toparlanmasıyla birlikte bu hafta yaklaşık %80 oranında değer kazandı. RSK Infrastructure Framework (RIF), bir hafta önce yaklaşık 0,106 dolar olan ve %78’lik bir fiyat artışını temsil ediyor. Haber yazıldığı sırasında 0,189 dolar civarında işlem görüyor.

Piyasa değerine göre 204. sıradaki kripto varlığı da yalnızca son 24 saat içinde %25 artış gösterdi.

Cebelitarık merkezli IOVlabs tarafından 2019 yılında başlatılan proje, BTC’nin üzerine bir katman-3 protokolü inşa etti.

RSK Infrastructure Framework, Bitcoin‘in kullanım alanını genişletmek ve geliştiricilerin ve insanların BTC’yi DeFi uygulamalarında kullanmasını kolaylaştıran bir ağ geçidi sunmak için tasarlandı.

Platform, Bitcoin’in güvenliğini Ethereum’un (ETH) akıllı sözleşme yetenekleriyle birleştirmeyi amaçlayan bir blok zinciri olan Rootstock üzerine inşa edilmiştir.

RIF’in fiyat pompalaması Bitcoin için güçlü bir haftanın yanında gerçekleşti.

BTC, ABD bankacılık sektörünün istikrarına ilişkin makroekonomik kaygılar arasında Cuma günü 27.000 doları aştı. Piyasa değerine göre en üst sıradaki kripto varlığı geçtiğimiz hafta %36’dan fazla artış gösterdi.

RIF ayrıca Şubat ayı sonunda zincirler arası bir köprü olan RIF Flyover protokolünü başlattı. Protokol, Bitcoin kullanıcılarının Rootstock ekosistemine girmesi ve bunun tersi için merkezi olmayan bir yol sağlıyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?