Ağustos 30, 2023

Kıdemli Analistten Borsa Detayı: Bitcoin Rallisi için Gereken Bu!


Bloomberg Intelligence’ın kıdemli makro stratejisti, Bitcoin (BTC) yeniden güçlenmeden önce hisse senetleri gibi risk varlıklarının çökmesi gerektiğine inanıyor.

Mike McGlone, kripto trader’ı Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda, ABD Merkez Bankası para basma makinesini “kapalı” tuttuğu sürece Bitcoin’in uçuşa geçmesinin pek mümkün olmadığı düşüncesini paylaştı.

Bence kötü performansın göstergesi şu: Bitcoin’in Nasdaq ile karşılaştırmasına bakarsanız, likidite açıkken tipik olarak daha iyi performans gösterir ve likidite kapalıyken tipik olarak daha düşük performans gösterir.

Geçmiş veriler önemlidir çünkü çok yeni bir varlık ve asıl mesele, likiditenin açıkça kapalı ve çok kapalı olmasıdır. Az önce Fed fon vadeli işlemlerine baktım – bir yıl içinde %5 civarındalar. Bu da likidite pompasının devam edeceğine dair hiçbir umut olmadığını gösteriyor.

McGlone ayrıca X’teki paylaşımında, borsanın erimesi halinde Federal Rezerv’in şahin tutumunu tersine çevirebileceğini belirtti.

Grayscale'den Bitcoin için Tarihi Zafer: SEC Nihayet Kaybetti!

İşte potansiyel bir kaybet-kaybet durumu. İnatçı enflasyon nedeniyle Fed’in yakın zamanda likidite eklemesi pek olası değil. Bir dönüşü tetikleyecek en önemli katalizör, bu yıl faizlerin yükselmesine yardımcı olan şeyin tersine dönmesi olabilir o da dirençli borsadır.

Bloomberg analisti, Bitcoin’in 12 yılda 26.000 kat arttığını ve BTC’nin mevcut değerinin %63’ünden fazlasını kaybetse bile hala en iyi performans gösteren varlıklardan biri olacağını vurguluyor.

10,000 dolara doğru geri dönmek Bitcoin’in eşi benzeri görülmemiş performansını korumaya devam edecektir.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?