Ekim 19, 2022

Kıdemli Analist İddialı: “Bitcoin Fiyatı 100.000 Dolar Olacak!”


Son güncellenme : 24.10.2022 - 22:39

Bloomberg’in kıdemli analistlerinden Mike McGlone, Bitcoin fiyatının altı haneli seviyelere yaklaşmasının an meselesi olduğunu düşünüyor. İşte analistin detaylandırdığı tahmini.

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Stansberry Research’ten Daniela Cambone ile yaptığı yeni bir röportajda sık sık gündeme getirdiği tahminini detaylandı. McGlone, artan benimseme oranı ve sınırlı arz kombinasyonu nedeniyle Bitcoin’in fiyatının mutlaka bir yerde 100.000 dolara ulaşacağı konusunda oldukça emin.

Analist Bitcoin fiyatında yaşanacak boğa koşusunun BTC ile sınırlı kalmayacağını, altın ve hazine bonolarında da benzeri bir etkinin görülebileceğini de paylaşarak daha geniş bir yatırımcı kitlesini heyecanlandırdı.

“…100 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamada şimdiye kadarki en düşük seviyelerde ve önümüzdeki beş veya 10 yılı sabırsızlıkla bekleyen arz-talep benimsemesinin basit gerçekleriyle karşı karşıyayız. Tedarik koda göre azalıyor. Talep ve adaptasyon ise artış kaydediyor.”

McGlone, kripto paraların daha fazla insanın anlamaya başladığı hızlı gelişen teknolojiler olduğunu ve BTC’nin “yarıştaki en hızlı at” olduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca tokenize dolar kullanımının arttığını da belirterek stabilcoin’lere de atıfta bulundu.

Bitcoin 100 bin dolar olacak

“Las Vegas’taki Webex konferansından yeni döndüm. Ve gördüğünüz, beklediğim gibi, insanlar bunun yarıştaki en hızlı at olduğunu biliyorlar. Hızla ilerleyen bir teknoloji, geride kalamazsınız ve bunun bir parçası olmanız gerekiyor…

Elbette birçok spekülasyon hala var ancak bu alanın getirdiği bir şey, Ethereum, gezegendeki en hızlı ticaret kriptolarının tokenize dolar olduğu bu yeni teknolojiyi mümkün kılan kritik bir detay. İnsanlar bunu yeni yeni anlamaya başlıyor. ABD düzenleyicileri bunu yeni yeni anlamaya başlıyor.”

Koinfinans.com olarak daha önce bildirdiğimiz üzere McGlone’a göre Bitcoin elbet bir noktada altınla eşdeğer bir değere (fiyat anlamında değil) sahip olacağını düşünüyor. Altın yatırımcılarının, Bitcoin’e de sahip olması gerektiğini belirten McGlone, bu konudaki görüşlerini detaylandırdı.

Stratejist, önde gelen dijital varlığın yakında 20.000 dolara ulaşmasını beklediğini söyleyerek BTC’nin kısa vadeli fiyatına ilişkin de bir yorum paylaştı.

“Bence Bitcoin, 2018-19’da yaklaşık 5.000 dolar yaptığı gibi 19.000 ila 20.000 dolar civarında bir temel oluşturuyor. 3.000 dolara kadar düştü ve işte buradayız, 19.020 dolar. Yani Bitcoin’in yaptığı şey bu. Sadece çok yükseldikten sonra düşüyor.”

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : The Daily Hodl

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?