Şubat 1, 2024

Kevin Svenson’dan Güçlü İddia: Bu Gelişmelerle Bitcoin 60.000 Doları Görebilir!

Kripto para analisti ve trader Kevin Svenson, Bitcoin (BTC) piyasasındaki güncel gelişmeleri değerlendirerek, önümüzdeki günler ve haftalarda büyük bir yükselişin mümkün olabileceğine dair iyimser bir bakış açısı sundu. Svenson’un analizine göre, Bitcoin’in 44.000 dolarlık direnç bölgesinin üzerinde haftalık bir kapanış gerçekleştirmesi, bu öncü kripto varlığının mevcut seviyeden %40’ın üzerinde bir değer artışı yaşama olasılığını beraberinde getirebilir.

Svenson’un bu görüşü desteklemek adına vurguladığı ilk nokta, teknik analizde önemli bir rol oynayan direnç seviyelerinin aşılmasıdır. Bitcoin’in 44.000 dolarlık direnç bölgesini geçmesi, piyasadaki olumlu bir momentumun habercisi olarak kabul edilir ve yatırımcılar arasında güvenin artmasına katkıda bulunabilir. Bu durum, Svenson’un belirttiği gibi, Bitcoin’in değerinde önemli bir artışı tetikleyebilir.

“Bitcoin’in direncin üzerinde haftalık kapanış yaparsa bu bize piyasanın yükseliş tarafını tercih etmeye başladığına, boğaların kontrolü elinde tuttuğuna dair bir işaret verir, bu da yükseliş beklememiz için bir neden olur…  

Yani bu gerçekleşirse ve fiyat eninde sonunda bu fitile (49.000 dolara yakın) doğru ilerleyebilirse, bunun bir hafta mı, iki hafta mı, üç hafta mı süreceği belirsiz. Eğer bu fitili en yükseğe çıkarırsak ve gerçekten bu seviyenin üzerinde bir kırılma yakalarsak, o zaman hâlâ kısa (short) olan tüm pozisyonlar, kapana kısılmış likidite olarak kabul edilir. Çünkü artık başka çareleri kalmaz. Fiyat fitilin üstünde, tüm pozisyonları likidite olur ve gidecek başka yer olmaz… 

Bu da bizi bu kurulumun hedefi olan 60.000 doların üzerine çıkarır; yükseliş tarafı için teorik olarak kapana kısılmış likidite kurulumu.” 

Kevin Svenson Bitcoin analizi

Ayrıca Svenson, Bitcoin’in yükselişini destekleyen başka faktörlerin de bulunduğunu dile getiriyor. Teknik kurulumlar, yüksek talep, yaklaşan halving gibi unsurlar, Bitcoin’in öne çıkmasını sağlayabilir:

“Trendli bir piyasamız var, higher low (bir önceki dipten daha yukarıda yeni dip) seviyeler ve şu anda Bitcoin’e olan yüksek talep derecesi …  

Demek istediğim, 49.000 dolarlık bir kırılmada gerçekleşebilecek bu büyük hamlede rol oynamaya başlayan pek çok faktör var. Bunlar bizi oraya kolayca ulaştırabilir (yaklaşık 60.000 dolar). Ancak benim de düşündüğüm diğer faktör psikolojik bir faktör; çoğu insan halving’den önce yatırım yapmak isteyecek. Bitcoin’i bilen, halving’i bilen, son zamanlarda haberleri izleyen herkes muhtemelen bu etkinlikten önce BTC satın almak isteyecektir.”

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 42.096 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?