Mart 23, 2024

Kevin Svenson’dan Bitcoin için Yol Haritası: Yatırımcıları Önümüzdeki Aylarda Neler Bekliyor?

Kripto para analisti Kevin Svenson, önümüzdeki haftalarda ve aylarda Bitcoin (BTC) için nasıl bir yol izleneceğine ilişkin tahminlerde bulunuyor.

Yeni bir videoda Svenson, Bitcoin’in mevcut seviyesinden yaklaşık %40 oranında yükselmesi halinde daha yüksek seviyelerde dalgalanmanın ortaya çıkacağını belirtiyor.

Svenson’a göre, BTC haftalık grafikteki parabolik eğri formasyonunun dördüncü aşamasını onayladığında, volatilite seviyeleri yükselecek.

Teknik analizde, parabolik eğri formasyonunun dört aşaması vardır ve dördüncü aşama, genellikle “satış noktası” ya da büyük bir düzeltmenin başladığı alan olarak bilinen daha yüksek bir seviyeye doğru bir kırılma için fırlatma rampası haline gelir.

Diyor Svenson,

“Burada gördüğümüz şey dördüncü tabana dokunuştu. Eğer gerçekten başka bir tepe noktasına ulaşırsak, bu dördüncü taban olarak teyit edilecektir. Bir sonraki yükseliş için tekrar kırılana kadar dördüncü tabanı teyit edemeyiz…

Bu, Bitcoin’in artık grafiğin temelde tamamen dikey hale geldiği satış noktasına kadar son uzantıyı aradığı anlamına geliyor. Ders kitabına göre 90.000 dolar olan dört tabanına kadar tamamen dikey…

Ben 90.000 dolara ulaştıktan sonra neler olacağını düşündüğüm konusunda çok derin ayrıntılara girdim. Bitcoin’deki bu düşüş [bu ayın başlarında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.000 dolardan 63.000 doların altına] sizi korkuttuysa, bundan sonra olacaklara hazır değilsiniz çünkü çok daha büyük dalgalanmalar göreceksiniz.”

bitcoin fiyat grafiği

Svenson, volatilite seviyelerinin 2017’de yaşanan büyüklüğe ulaşması durumunda ne beklenmesi gerektiği konusunda şunları söylüyor,

“Ve eğer 90.000 dolara gidersek ve klasik 2017’de 90.000 dolardan %40’lık bir düşüş yaşarsak, 90.000 dolara bir yumruk, belki 50.000 dolara bir geri çekilme, konsolide olma, tekrar altı haneli rakamlara yükselme, daha sonra daha büyük bir trend haline gelen parabolik trendin klasik 2017 çöküşü, o anda portföyünüz yarı yarıya düşecektir.”

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin bu haber yazıldığı sırada 63,987 dolardan işlem görüyor.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?