Mart 7, 2024

Kevin Svenson Uyardı: FOMO Bitcoin Piyasasını Çok Sert Vuracak!

Kripto analisti Kevin Svenson, Bitcoin fiyatının zirve seviyeye dokunduktan sonra gerilemesi hakkında yorumunu paylaştı. Analist, BTC yatırımcıları için bir uyarı yapmayı ihmal etmedi.

Kevin Svenson, BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesini kaybettikten sonra bir düzeltme aşamasına girebileceğini belirtti.

Kaybetme korkusunun kısaltması olan FOMO, yatırımcıları ve trader’ları, fiyatı yükselmeye devam ettikçe bir varlıkta dürtüsel olarak uzun süre kalmaya teşvik edebilecek duyguları ifade eder. Svenson’da FOMO ile birlikte bir düzeltme riskinin arttığına inanıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Bitcoin tersine dönmeden önce mevcut seviyesinden yaklaşık %26 oranında yükselme potansiyeli taşıyor.

“Büyük olasılıkla tüm zamanların en yüksek seviyesini kıracağız. Eğer bunu yaparsak, 84.000 dolara doğru yükseliş olası görünüyor. Ve sonra tüm yeni gelenler bir sonraki tüm zamanların en yüksek seviyesinde FOMO yaptığında, onları geri sallayın ama tüm zamanların en yüksek seviyesinin hemen altında. Ve sonra 2025’e kadar sürecek bu döngünün en büyük büyük koşusu için tekrar yumruklayın. Bu çizgide bir şeyin muhtemel olduğunu düşünüyorum.”

kevin svenson bitcoin fiyatını yorumladı

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 66.574 dolardan işlem görüyordu. Svenson’un grafiğine göre, BTC yükseliş trendine devam etmeden önce 54.500 dolara doğru düzeltme yapabilir.

Kaynak : The Daily Hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?