Ocak 20, 2024

Kevin Svenson İddialı: Bitcoin Zirveden Yalnızca Aylar Uzakta!


Kripto para analisti ve trader’ı Kevin Svenson, önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca Bitcoin için ileriye dönük potansiyel yolu tahmin ediyor.

Svenson’a göre S&P 500’ün daha önce Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmadan önce öncü bir gösterge olarak hizmet ediyor.

Trader, S&P 500’ün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında BTC’nin fiyatının de yükselişe hazırlandığını belirtiyor. Svenson mevcut durumunda her şeyin iyi göründüğünü çünkü BTC’nin en yüksek seviyesinden %40 uzakta olduğunu, S&P 500’ün ise zirveye yakın olduğunu belirtti.

Yani geçmişe bakarsanız, ikinci yarılanma (2016), S&P 500 ikinci yarılanma sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı ve yaklaşık yedi ay sonra Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini kırdı. Bu yaklaşık yedi aylık bir farktı.

En son yarılanma olan üçüncü yarılanmada (2020) ise S&P tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü ve yaklaşık dört ay sonra Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü.

bitcoin s&p 500'ü takip ederek zirveye ulaşabilecek mi?

S&P 500 endeksi 3 Ocak 2022’de ulaştığı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.796 puanın hemen altında seyrederken Bitcoin’in ne yapabileceği konusunda Svenson şu sözleri kaydetti:

Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasına altı aydan daha az bir süre kaldığını söyleyebilirim.

Yani eğer S&P tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırsa, Bitcoin’in de aynı şeyi yapmasına sadece aylar kaldığından emin olabiliriz ve o zaman bu boğa piyasasına girmiş oluruz. En azından tarih bize bunu gösteriyor.

Bitcoin bu yazının yazıldığı sırada 41,425 dolardan işlem görüyordu.

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?