Kevin O’Leary, Kripto Paralar İçin Düzenleyici Netlik Çağrısında Bulundu

0

“Shark Tank” yatırımcısı Kevin O’Leary, ABD düzenleyicilerini kripto para piyasasına ilişkin kurallar koymaya çağırdı ve hiç kimsenin bu konuda “kovboy” (kafasına buyruk yaşayan kişi anlamında) olmak istemediğini söyledi. Ünlü iş insanı, Pazartesi günü yayınlanan bir röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Düzenleyicinin kripto hakkında gerçekten bazı kararlar almasını istiyoruz, çünkü finansal hizmetlerde bulunanlar olarak hiçbirimiz bu konuda aslında kovboy olmak istemiyoruz…

Düzenleyici uygun olmadığını söylerse kripto alanına dahil olmak istemem.”

Dijital varlıklar “menkul kıymetler” olarak sınıflandırılmadığından ABD’nin kripto pazarını denetleyen düzenleyici bir kurumu yok. SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) Başkanı Gary Gensler, sık sık bu konuda açıklama yapıyor ve SEC’e piyasayı düzenlemesi için daha fazla yetki verilmesi gerektiğini düşünüyor.

O’Leary de, “Kurallara uymamayı göze alamam” diyerek endişelerini dile getirdi ve şöyle bir tavsiyede bulundu:

“Düzenleyici sonunda finansal hizmet şirketlerinin buna varlık demesine izin verirse, bunları Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bir ETF’ye koyun -Kanada ve diğer ülkelerde olduğu gibi-“

Bazı portföy yöneticileri, ETF’lerin büyük bir çelişki yarattığını çünkü kripto yatırımcılarının piyasaya girmek için böyle bir ürüne ihtiyaç duymaması gerektiğini söylüyor. Bununla birlikte, geleneksel yatırımcılar, bir ETF talep ediyor. SEC henüz bir Bitcoin ETF’sini onaylamadı, ancak şu anda Galaxy Digital, VanEck, Valkyrie Investments ve FirstTrust/SkyBridge dahil olmak üzere 20’den fazla kuruluşun başvurularını değerlendiriyor.

O’Leary, “Günün sonunda, önümüzdeki birkaç yıl içinde bunun olacağını düşünüyorum. Bu yüzden şu anda çok fazla ilgi var.” eklemesini yaptı. Ayrıca 12-15 Eylül tarihleri ​​arasında New York’ta gerçekleşecek olan SALT etkinliğine de değindi. Kripto meraklısı Anthony Scaramucci’nin SkyBridge’inin ev sahipliğinde düzenlenen önde gelen hedge fon endüstrisi konferansının, merkezi olmayan finans ve kripto para birimlerinin geleceği hakkında olduğunu söyledi.

“New York’ta boş tek bir otel odası yok. Bu ‘Bitcoin 2021 etkinliği’ gibi. Tüm kurumlar bu konuyu tartışmak için konferansa geliyor.”

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın