Ocak 30, 2023

Karadağ’dan Kripto Hamlesi: İşte Anlaştıkları Altcoin!


Son güncellenme : 30.01.2023 - 13:03

Ripple, SEC ile devam eden davasına rağmen blockchain çözümlerini arttırmaya devam ediyor. Yapılan yeni bir toplantı sonrası Karadağ ile bir işbirliğinin devam edileceği vurgusu yaptı.

Karadağ Başbakanı Dr. Dritan Abazovic, 18 Ocak’ta Twitter’da Ripple ile yakın ilişkilerini ilk kez ortaya koyarak işbirliklerinin devam edeceğine işaret etti.

Dr. Abazovic, Brad Garlinghouse da dahil olmak üzere birkaç Ripple yöneticisiyle bir araya geldiğini açıkladı. Toplantının bilinen detaylarına göre her iki taraf da Karadağlılar için kapsayıcı bir ödeme altyapısının geliştirilmesini görüşüyor.

Dr. Abazovic, “@Ripple CEO’su @bgarlinghouse ve Merkez Bankası İşbirliği Başkan Yardımcısı James Wallis ile verimli bir toplantı gerçekleştirdik” yorumu yaptı. “Daha fazla finansal erişilebilirlik ve kapsayıcılık sağlayacak bir ödeme altyapısının geliştirilmesini görüştük. Karadağ yeni değer ve yatırımlara açıktır.”

Başbakan, ülkenin Ripple’ın yardımıyla bir dijital para pilot testi başlattığını da ağzından kaçırdı.

Dr. Abazovic, “Ripple ve Merkez Bankası ile işbirliği içinde, Karadağ için ilk dijital para birimini veya stabilcoin’i oluşturmak üzere bir pilot proje başlattık” yorumu yaptı. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Aralık 2021 tarihli bir raporda, ülkenin merkez bankası dijital ödeme çözümleri geliştirmeyi ima etmişti.

Karadağ hali hazırda AB ülkesi olmamasına karşın Euro kullanmaktadır.

Kaynak : The Crypto Basic

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?