Kapalı Çelik Fabrikasında Bitcoin Madenciliği Yapıyorlar!

Ukrayna’lı milyarderlere ait, feshedilmiş Kentucy merkezli bir çelik fabrikasının, Temmuz ayında operasyonları durdurduktan sonra Bitcoin madenciliğine yöneldiği iddia edildi.

RadioSvoboda.org tarafından yayınlanan bir rapora göre CC Metals & Alloys kendi tesislerinde Bitcoin madenciliği yapıyor.

Ukrayna’lı Oligarch Ihor Kolomoisky, iş ortağı Hennadiy Bogolyubov ile birlikte bu fabrikayı yönetiyordu. Ancak, Daha önce CCMA için çalışan anonim bir kaynak, ana fabrikanın Kovid-19 etkileri nedeniyle kapandığını doğruladı.

Dağıtılan kaynakların sayısı net olmasa da, CCMA’daki bir çalışan bilgisayarların “bütün kamyonlar” halinde teslim edildiğini açıkladı. Bu madencilik makineleri CCMA’nın 70 yıllık endüstrisinin kalesinde günün her saati kripto madenciliği yapıyor.

Özellikle Kentucky’nin uygun elektrik maliyetleri, mağaza açmak isteyen kripto madenciliği firmaları için de teşvik oldu. CCMA, bu noktada bölgedeki tek kripto madenciliği firması değil, birkaç başka firma da aynı girişimi gösterdi.

Bir CCMA sözcüsü, firmanın gelir kaynaklarını çeşitlendirme fırsatı yakaladığını belirtti ve ilk pilota dayalı blockchain sektörlerinde ölçekleneceğini söyledi.

“Hem yapay zeka hem de blok zinciri yüksek enerjili endüstriler ve önümüzdeki on yılda katlanarak büyüyerek 20 milyar dolarlık bir pazara ulaşması bekleniyor. ilk pilot programın başarısına dayanarak, bu iş kolunu çeşitlendirebiliriz.”

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.