Kanye West’den ABD Başkan Adaylığı! Kripto Sektörü İçin Önemi Ne?

Amerikalı rapçi, şarkıcı, söz yazarı, plak yapımcısı, besteci, girişimci ve moda tasarımcısı Kanye West, 4 Temmuz ABD Bağımsızlık Günü’nü 2020’de ABD cumhurbaşkanlığına aday olma niyetini ilan ederek kutladı.

Peki Kanye, 3 Kasım 2020’de yapılması planlanan 2020 Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimi’nde oy pusulasına katılma niyetini nasıl duyurdu? Cumartesi öğleden sonra Kanye şu tweet’i paylaştı:

“Şimdi Tanrı’ya güvenerek, vizyonumuzu birleştirerek ve geleceğimizi inşa ederek Amerika’nın vaadini gerçekleştirmeliyiz. Birleşik Devletler başkanlığına adaylığımı koyuyorum! #2020VISION”

Dakikalar sonra, kripto para birimine ve özellikle Bitcoin‘e olan ilgisini sık sık dile getiren Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’tan yanıt geldi:

“Benim tam desteğim senindir.”

FOX News’un kısa bir süre önce bildirdiği gibi, Kanye ABD başkanı olma niyetini ilk defa dile getirmedi. Görünüşe göre, Kasım 2019’da, New York’ta düzenlenen Fast Company Innovation Festivali’nde, 2024’te ABD başkanlığına aday olmayı planladığını söylemişti.

25 Nisan 2018’de “merkeziyetsiz” şeklinde bir tweet paylaşımı yaparak kripto para birimi endüstrisinde ilk kez adından söz ettirmişti. Ardından Mayıs 2018’de Kanye, Amerikalı radyo sunucusu “Charlamagne tha God” ile yaptığı röportajda Bitcoin hakkında konuşmuştu ve olumlu görüşlerini dile getirmişti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın abolyanist Harriet Tubman’ın olduğu 20 dolar tasarımını veto etmesi sebebiyle West, Bitcoin’e yöneldi. 20 dolara her baktığında köleliği hatırladığını ve sınırsız, merkezi olmayan Bitcoin’i kullanmak istediğini şu sözlerle dile getirmişti:

“Harriet Tubman’ı 20 dolarlık banknotta gördüğümde Bitcoin’i kullanmak istediğim an tam olarak buydu.”

O dönemden beri Bitcoin hakkında konuşmadı fakat şu anki başkan Trump’ın, kripto destekçisi olmadığı çok açık. Trump’ın karşısında Bitcoin destekçisi Kanye West’i görmek sektör adına iyi bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.