Kanye West: Bitcoin Kullanıcıları Amerika’yı Özgür Kılıyor!

Haberde;

  • Kanye West, Bitcoin’cilerin “varlığımızın yeni sınırını oluşturmak için yeni bilgi yolunu” kullandıklarını dile getirdi.
  • West; daha önce 20 dolarlık banknota baktıktan sonra Bitcoin kullanmayı aklından geçirdiğini söyledi.
  • Aynı zamanda “Joe Rogan Experience” üzerine yapılan bir röportajda hala seçimde aday olduğunu doğruladı.

Kanye West yakın zamanda gerçekleştirdiği bir röportajda; Bitcoin’i seven veya kullanana insanlardan ne kadar etkilendiğini söyledi.

MMA savaşçısı ve komedyen olan Joe Rogan ile ikinci Podcast’inde konuşan West; Bitcoin kullanıcılarının Amerika’yı ve insanlığı özgür kılmayı bildiklerini dile getirdi.

Hatta West; Twitter CEO’su Jack Dorsey’in “Bitcoin Adamlarıyla” konuştuğu için merkezden uzaklaştırıldığını da açıkladı.

West, cumartesi günkü “TheJoe Rogan Experience” bölümünde;

“Ve bunlar Amerika’nın ve insanlığın gerçek kurtuluşunun ne olacağına dair gerçekten bir bakış açısına sahip olan adamlar” dedi.

Ardından ‘’Özellikle bu adamlar yeni teknoloji adamları çünkü bilgi yollarını kullanarak varoluşumuzun bir sonraki sınırını yaratabildi’’ diye de ekledi.

Bu ayın başlarında, Dorsey’in diğer şirketi olan Square; Square’nin fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkaran bir hareket olan 50 milyon dolar değerinde 4.709 BTC satın almayı gerçekleştirdi. Bunun ardından teknik incelemelerde şirket; Bitcoin alım satımını tezgâh üstü bir sağlayıcı aracılığıyla nasıl yaptığını ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Dorsey; Bitcoin’in bilinen bir savunucu olmaktadır. Hatta The Times UK ile daha önceki bir röportajında Bitcoin’in bir gün dünyanın tek para birimi haline geleceğini söyledi.

Tüm bunların yanında West’in Rogan ile yaptığı sohbetin çoğu; siyasi ve finansalar sistemler hakkındaki görüşleri etrafında oldu. Dünya çapında 140 milyon plak satan West; temmuz ayında teklifini açıkladı. Ve Podcast röportajında hala yarışmaya devam ettiğini doğruladı.

West’in Bitcoin Tercihi Ne?

West; 12 eyaletin oy pusulasında adının geçtiğini duyurdu. Diğer 17 eyalette ise seçmenlerin onu yazabileceği bilgisini verdi. Yeezzy’nin kurucusu bu yıl kazanabileceğini söyledi fakat 2024 seçimlerini kazanacağından daha emin olduğu da söylemeyi unutmadı.

West, önceki röportajlarında Bitcoin tercihini de açıkladı. 2018 yılında söz konusu ilk Bitcoin kullanma düşüncesinde ”20 dolarlık faturaya baktığında” olduğunu söyledi. Aynı yıl; Bitcoin Magazine’in kripto para birimi endüstrisine bir selam attığını ‘’ademi merkezileştirme’’ tweetiyle gösterdi.

Bitcoin kısa süre önce neredeyse ilk 13.000 doları geçti. İstatistikler; cumartesi günü 13.122 dolarda ve ertesi gün 13.040 dolarda kapandığını gösteriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.