Kasım 12, 2019

Kanada’nın En Büyük Bankası, Kripto Para Borsası Mı Açıyor?

Piyasa değeri bakımından en büyük Kanada bankası olan Royal Bank of Canada (RBC), 2018 yıl sonu itibariyle 661 milyar Kanada Doları (499 milyar dolar) değerinde yönetilen varlığa sahipti. RBC’den kripto ara sektörünün ilgisini çeken bir haber geldi. Ekonomi haber kaynağı The Logic’in 11 Kasım’daki haberine göre banka ülkenin ilk kripto para borsasını açabilir.

Banka geçtiğimiz yıl farklı bir şekilde kripto para sektörün de gündem olmuştu. RBC, önceki yıl müşterilerin kredi ve banka kartı kullanarak Bitcoin ve altcoin satın almasını yasaklamıştı. O dönem yapılan duyuruda “Şu andan itibaren, RBC kartları ile kripto paraları içeren işlem yapılamayacaktır. Oluşabilecek tüm karışıklıklardan dolayı üzgünüz.” şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Aynı banka bu kez kripto para borsası planıyla gündem oldu.

Bankanın hem kullanıcılarına çevrimiçi olarak kripto para kullanma, hem de çeşitli mağazalardan kendi kartı ile alışveriş yapma imkanı sunmak amacıyla böyle bir proje oluşturacağı belirtiliyor.

Bununla birlikte Royal Bank of Canada tarafından borsa planlarına dair, henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Haberin doğruluğunun önümüzdeki günlerde netleşmesini bekliyoruz.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?