Kasım 21, 2019

Kanada’da Yaşanan Bitcoin ATM Soygunu Saniye Saniye Görüntülendi


Son güncellenme : 21.11.2019 - 17:06

Bitcoin ATM’leri sayısı dünya genelinde yaygınlaşmaya başladıkça hakkındaki hırsızlık haberleri de bir o kadar artıyor. Açıklanan son verilere göre dünya genelinde Bitcoin ATM sayısının 6000’nin üzerinde.

Bitcoin ATM soygununa ilişkin en son haber ise, Kanada’dan geldi. Castanet’te yer alan habere göre, Vernon şehrindeki Simply Delicious Food Market isimli bir markete sabaha karşı 04:00’te balyoz ve levyeyle kapıyı kırarak giren iki hırsız, ATM’den 4000 dolar nakit para çaldı.

Market Sahibi Troy Rolan, Bitcoin ATM’sinin içinde üç nakit kutusu bulunduğunu fakat hırsızların bu kutulardan sadece ikisini çaldığını üçüncüsünü kontrol bile etmediklerini ifade etti. Rolan, üçüncü kutuda 50,000 dolar bulunduğunu belirtti. Ayrıca Roland, “Bitcoin ATM2sini artık markette tutmayacağım” dedi.

Market alarmının çalmasıyla birlikte polisler olay yerine 15 dakika içerisinde ulaştı fakat hırsızlar polisler gelene kadar çoktan kaçmıştı. İki adam gri bir Nissan Sentra ile kaçtıkları belirlendi.

Aşağıdaki videoda soygunun nasıl gerçekleştiğine dair görüntüler görülmekte:

Kaynak : Koinfinans.com

Yazar İsmet KAÇMAZ hakkında :

27 yaşındayım ve İstanbul Ticaret Üniversitesi mezunuyum. Bitcoin'e 2017 yılında küçük bir yatırım ile başladım. Kripto paralar ve blockchain teknolojileri üzerine araştırma yapmaktayım.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?