Mart 1, 2022

Kanada Merkezli Bitcoin Spot ETF’si Purpose Bitcoin ETF’den Yeni Bir Rekor!

Bitcoin ETF’leri, Bitcoin fiyatının zaman zaman düşüş göstermesine rağmen yüksek talep görmeye devam ediyor. Kanada merkezli Puporse Bitcoin ETF‘nin (BTCC) varlıkları tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETF şu an yaklaşık 32.329 BTC’ye sahip.

Purpose Bitcoin ETF Varlıkları Kasım Ayından Bu Yana %31 Arttı!

Glassnode‘dan alınan verilere göre, Purpose Bitcoin ETF’nin varlıkları şu anda 1,3 milyar doların üzerinde bir değere sahip. Piyasa analisti “On-Chain College”, ETF’nin Kasım ayından bu yana yaklaşık 7.700 BTC eklediğine dikkat çekiyor. Bu, dönemde %31’lik bir artışa işaret ediyor.

ETF’in ulaştığı yeni dönüm noktası ise son zamanlarda yaşadığı en büyük “tekil girişten” sonra gerçekleşti. Bu ayın başlarında, Purpose Bitcoin ETF iki gün içinde 1750 BTC ekleyerek dikkat çekti. O sırada 64 milyon doların üzerinde para harcandı ve bu da bir piyasa düşüşü sırasında yatırımcılar arasında bir miktar yükselişe işaret etti.

ETF ayrıca yakın zamanda Toronto Menkul Kıymetler Borsası‘nda piyasaya sürülmesinden bu yana bir yıla yakın zaman geçti. Yildönümünü anan ETF yöneticileri olan Purpose Investments, ETF’nin Kanada’da kriptonun benimsenmesini sağlamada önemli bir rol oynadığını belirtti.

Bir basın açıklamasında, Purpose Investments’ın kurucusu ve CEO’su Som Seif, ETF’nin daha da genişleme planları olduğunu belirtti. Şirket, 2022 yılında Cosmos Asset Management ile bir ortaklık yoluyla Avustralya’da lansman planlarını açıkladı.

Seif, finans ve teknolojinin uç noktalarında çalışarak, bu alanda yeniliği teşvik etmeye ve yeni nesil varlık yönetimi, varlık yönetimi ve KOBİ bankacılığına liderlik etmeye kararlı olduklarını vurguladı.

ABD Pazarı ise Hala Bitcoin Spot ETF’sini Bekliyor!

Kanada, İsviçre, Almanya ve Brezilya gibi ülkeler, spot ödemeli Bitcoin ürünlerini memnuniyetle karşılamıştı. Bu ülkelerdeki bu araçların performansı, yatırımcıların spot ödemeli Bitcoin ETF’lerini tercih ettiğini gösteren en önemli kanıtlardan birisi.

Buna karşın SEC’in, spor sabit bir Bitcoin ETF’lerinin ABD’de hizmet vermesini engellemeye devam ediyor. SEC, yakın zamanda konuya ilişkin bir açıklama çağrısında bulunmuştu.

Bu fırsatı değerlendiren Grayscale, halkın SEC yorumlarını göndermesini sağlamak için bir kampanya başlattı. Grayscale, AUM’de 25 milyar doları aşan dünyanın en büyük Bitcoin fonu olan Grayscale Bitcoin Fund’ı (GBTC) bir ETF’ye dönüştürmeyi planlıyor. Bu arada, piyasa oyuncuları, bir Bitcoin ETF’nin Kanada sahnelerine ne zaman çıkacağını merak ediyor. Bu beklenti, Fidelity’nin Kanada’nın ilk Kripto Sorumlusu olarak onaylanmasından sonra geliyor.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.