Kanada İlk Halka Açık Bitcoin Fonu’nun 100 Milyon Dolara Ulaştığını Duyurdu!

Kanada’nın halka açık ilk Bitcoin fonunun hisseleri, Nisan ayında gerçekleştirilen lansmandan bu yana %30 artış gösterdi.

Kanadalı dijital varlık yöneticisi 3iQ, halka açık Bitcoin (BTC) fonu için önemli bir kilometre taşı kaydetti.

3iQ; 20 Ekim’de Kanada’nın ilk Bitcoin fonunun 100 milyar dolar olarak piyasa eşiğini geçtiği açıklandı.

Büyük bir kripto para birimi yatırımcısı ve Amerika Birleşik Devletleri’nin Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, 3iQ’yu kilometre taşı için tebrik etti.

Daha önce duyurulduğu üzere; 3iQ, Bitcoin fonunu Nisan 2020 tarihinde Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda Bitcoin fonu hisselerini (QBTC.U) listeleyerek ilk adımı attı. Açılışta ise Bitcoin Fund, borsada yaklaşık 1,5 milyon A Sınıfı hisse listeledi.

Büyüme Devam Ediyor!

Yeni bir piyasa değeri dönüm noktasıyla ilişkili olarak, Bitcoin Fonu’nun hisseleri lansmanından bugüne kadar önemli bir büyüme kaydetti. QBTC.U yayınlandığı tarihte, Nisan ayında yaklaşık 11 dolardan %30 artış gösterdi. Şu anda 15,80 dolardan işlem görüyor.

Açılışta Winklevoss; “büyük bir borsada listelenen ilk halka açık Bitcoin fonu” olduğunu iddia etti. Winklevoss’un Gemini borsası, Bitcoin Fonu için kripto saklama hizmetleri veriyor.

Ocak 2018 tarihinde 3iQ; Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu ve Kanada Menkul Yöneticiler tarafından düzenlenen ilk kripto fonunu duyurdu.

Gemini, Kanada’nın kripto piyasasına oldukça samimi gözüküyor. Kanada’da yapılan ilk kripto para birimi borsası olan Wealthsimple Crypto; Eylül 2020’de Gemini’nin gözetim desteği ile birlikte ticarete adım attı. ABD’de düzenlenmiş bir dijital döviz borsası ve saklama kuruluşu alanında çalışmalarını yürüten Gemini, Ağustos 2020’de Kanada dolarını listeledi.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.