Kaliforniya Kripto Para Kullanımına En Hazır Eyalet Olarak Seçildi

0

Google aramaları, Bitcoin ATM yaygınlığı ve benzeri farklı kriterleri göz önüne alarak hesaplanan “kriptoya hazırlık endeksi” raporlarına göre Kaliforniya en yüksek puana sahip eyalet olarak belirlendi.

Crypto Head tarafından yapılan yeni araştırmaya göre Kaliforniya eyaleti kripto para kullanımına en hazır eyalet olarak seçildi. Eyalette Bitcoin ATM’lerinin yaygınlığının yanı sıra nüfusun kripto paralara karşı artan ilgisi göz önüne alındığında Kaliforniya eyaleti ABD eyaletleri arasında bu geçişe en uygun eyalet olarak belirlendi.

Cyrto Head’in araştırmasında Kaliforniya eyaleti 10 üzerinden 5.72 puan aldı; Kaliforniya’yı takiben New Jersey 5.44, Teksas 5.28, Florida 5.03 ve New York 4.29 puan aldı. Eyaletin toplam puanı ulusal ortalamanın 2.54 puan üzerinde seyretti.

Birçok farklı kriterde diğer eyaletlere kıyasla daha iyi olan Kaliforniya, kullanıma hazır toplam Bitcoin ATM’si oranında ise New Jersey eyaletinin gerisinde kaldı. Teksas ve Florida eyaletleri ise Google aramalarında ve kullanıma hazır Bitcoin ATM sayısında oldukça iyi sonuçlar almayı başardı.

Kripto para birimleri karşısında çoğu zaman nötr bir tavır almaya çalışan Amerika Birleşik Devletleri, sürekli olarak kripto para birimleri üzerinde düzenleyici ve denetleyici kanunlar çıkarmaya devam ediyor. Kripto paralara karşı alınan her türlü karara rağmen ABD dünyadaki en büyük kripto para pazarı konumunda bulunuyor. Bu pazar büyüklüğünün yanında ABD genelinde kripto para birimlerini günlük hayatta kullanıma en hazır ülke yine ABD olarak görünüyor. 2020 yılında ABD’de gerçekleşen BTC ticaret hacmi toplamı; Avrupa, Nijerya ve Çin toplamından daha fazla. Yine 2020 yılı ABD vatandaşları kripto para işlemlerinde toplam 4.1 milyar dolar kar elde etti ve bu sayıyla dünyada en çok kar eden ülke olmayı başardı.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın