Ekim 27, 2022

Gözlerden Kaçan Altcoin’e Dikkat: %87 Ralli Yapabilir!

Optimism (OP), düşen bir kama modelinden çıkmayı başararak düzeltmesini tamamlamış olma ihtimali var. 1,42 dolarlık seviyenin üzerine doğru bir artış, fiyatta ciddi bir yükseliş ivmesi yaratma ihtimali taşıyor. İşte dikkat çeken teknik analizin detayları.

OP fiyatı 4 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine 2,24 dolardan ulaştı. Bu seviyenin ardından ‘düşen kama’ modeli içerisinde sıkışan OP, pek bir hareketlilik gösteremedi. 13 Ekim tarihinde 0,65 dolara gerileyen fiyat bu seviyeden kurtulmayı başardı ve yükseliş ihtimalini arttırdı.

26 ekim itibariyle Optimism fiyatı 1,19 dolara kadar yükseldi. Sonuç olarak yukarı yönlü hareket devam ederse ana ‘uzun vadeli direnç alanı’ 1,42 dolar olarak işaretlenecek.

Optimism (OP) Fiyat tablosu

Optimism Fiyatı Hangi Seviyeye Yükselebilir?

Günlük RSI, devam eden OP fiyat artışını destekliyor ve günlük zaman dilimindeki teknik analiz yükselişte kalmaya devam ediyor.

İlk olarak, göstergenin kırılmadan önce bir yükseliş sapması (yeşil çizgi) oluşturduğu görülmekte. Ardından, RSI alçalan direnç çizgisinden (siyah) çıktı ve ardından 50’nin üzerine çıktı. Her ikisi de yükseliş trendleriyle ilişkili işaretler ve kırılmaya müsait yapıyı gösteriyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere teknik oluşum karşılık bulursa Optimism (OP) fiyatı 1,42 dolara kadar yükselme ihtimali taşıyor.

OP USDT fiyat analizi

RSI’ya benzer ek olarak, ‘dalga sayısı’ da iyimser bir fiyat tahmini verdi. En olası seviye, OP fiyatının A:C dalgalarının 1:0.618 oranına sahip olduğu bir A-B-C düzeltici yapısını (kırmızı) tamamladığını gösteriyor. Bu, bu tür düzeltmelerde en olası ikinci orandır.

Ardından, kamadaki kırılma, düzeltmenin tamamlandığını ve yeni bir yukarı hareketin başladığını doğruladı.

Optimism fiyat analizi

Fiyat hareketindeki artış 23 Ekim’de başladıysa OP fiyatı şu an kısa vadeli artışın sonuna (siyah) yaklaşıyor demektir. Nitekim, beşinci dalganın 1,42 dolarlık yatay direnç alanına yakın bir yerde bitmesi olası bir senaryo.

Ardından, yukarı hareketin devam etmesinden önce bir düzeltme döneminin başlama ihtimali de var.

Öte yandan, 21 Ekim’in düşüğü 0,63 doların altına bir düşüş, dalga sayısını geçersiz kılacaktır. Bu gerçekleşirse, tüm zamanların en düşük seviyesinde olacaktır.

OP dolar grafiği

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : BeInCrypto
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?