Şubat 8, 2024

Justin Sun’ın Son Hamlesi Spekülasyonları Tetikledi: O Kripto Varlıktan Yüz Milyonlarca Hareket Ettirdi

TRON ağının kurucusu Justin Sun, Lido ağında stake edilen Ethereum varlığı stETH varlıklarını hareket ettirdi.

Arkham’a göre, Sun’ın 0x9F…19Fe adresi 11 saat önce Lido’dan 94.500 WSTETH token’ın blokesini kaldırdı. Bu varlıklar yazı yazıldığı sırada yaklaşık 258 milyon dolar değerinde 109.327 stETH’e dönüştürdü. WSTETH, stETH dengesini sabit tutan ve staking ödüllerini yansıtmak için temel bir hisse sistemi kullanan stETH’in sarılmış bir versiyonu olarak da biliniyor.

Sun daha sonra bu stETH’leri iki yeni adrese aktardı: 0xdC…0ff0 ve 0x79…b163, bu adresler ETH restaker’larının veri kullanılabilirliği, merkezi olmayan sıralayıcılar, hafif düğüm köprüleri ve diğer özellikleri kullanarak ETH’yi aynı anda birden fazla protokolde stake etmelerini sağlayan bir ara yazılım platformu olan EigenLayer’a yatırıldı.

EigenLayer kısa süre önce Blockchain Capital liderliğindeki A Serisi finansman turunda 50 milyon dolar topladı ve Polychain Capital, Electric Capital, Coinbase Ventures ve Ethereal Ventures gibi önde gelen yatırımcıların ilgisini çekerek sektörde çokça konuşuldu.

Sun’ın adresinde halen yaklaşık 301 milyon dolar değerinde ortalama 107.000 WSTETH bulunuyor.  Bu da Sun’ı kripto piyasasındaki en büyük stake edilmiş ETH sahiplerinden biri yapmaya yetiyor.

Sun bu hamlesi hakkında kamuya açık bir yorumda bulunmadı, ancak bazı spekülasyonlara göre Ethereum‘un proof-of-stake ağının güvenlik ve ölçeklenebilirliğinden faydalanmaya çalışırken aynı zamanda EigenLayer ve diğer DeFi protokollerinin sunduğu likidite ve ödüllerden de yararlanıyor.

Sun, BitTorrent, Poloniex ve HTX borsalarını satın almak, Warren Buffett ile öğle yemeği yemek için bir hayır müzayedesini kazanmak ve BTFS adlı Filecoin’in taklit bir versiyonunu piyasaya sürmek gibi agresif pazarlama ve tanıtım hareketleriyle tanınıyor.

Ayrıca ABD ve Çin mali düzenlemelerini ve yasalarını çiğnemekle, kendi tokenları için piyasayı manipüle etmekle ve intihal, sansür ve çıkış dolandırıcılığı gibi etik olmayan uygulamalarda bulunmakla da sık sık suçlanıyor.

Kaynak : AZCoin News
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?