Ocak 3, 2024

Justin Sun’ın Şaşırtan Hamlesi: Piyasadaki Düşüşte 50 Milyon Token’ı Binance’e Aktardığı İddia Ediliyor!

Tron’un (TRX) kurucusu Justin Sun’ın dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance’e büyük bir USDT transferi başlattığı iddia ediliyor. Milyonlarca doları içeren bu hareket, kripto para piyasasının düşüş eğilimine tanık olduğu sırada gerçekleşti.

Lookonchain’e göre, Justin Sun ile ilişkili olduğu düşünülen bir adres Binance‘e yaklaşık 50 milyon USDT yatırdı. Bu işlem, söz konusu adresin geçtiğimiz ay 439,5 milyon USD taşıdığı daha geniş bir faaliyetin parçasıdır. Bunun 371 milyon USDT’si Binance’e giriş yapmıştır.

Justin Sun’ın Piyasa Spekülasyonları ve Zamanlaması

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere bu önemli transferin ardındaki neden belirsizliğini koruyor. Ancak piyasa gözlemcileri, bunun Tron’un kurucusu tarafından USDT varlıklarını satmak ve daha düşük fiyatlarla daha fazla kripto varlığı edinerek piyasadaki düşüşten faydalanmak için stratejik bir hamle olabileceğini düşünüyor. Bu spekülasyon, özellikle de bu işlemlerin zamanlamasının piyasanın düşüşüyle aynı hizada olduğu düşünüldüğünde, ilgi çekiyor.

Bu noktada, kripto piyasası toplam kapitalizasyonda %1,05’lik bir düşüş göstererek 1,73 trilyon dolar olarak gerçekleşti.

Daha Geniş Piyasa Etkisi

Daha geniş piyasa da bu düşüş eğilimine karşı bağışık değil. Solana (SOL) ve Avalanche gibi önemli kripto para birimleri kayda değer kayıplar yaşadı. SOL %9’luk bir düşüşle bu düşüş trendine öncülük ederken, onu 24 saat içinde %6’lık bir kayıpla Avalanche izledi.

Bu satış, yatırımcıların etkileyici bir Bitcoin rallisinin ardından kâr elde ettiği 2024 yılının başındaki genel piyasa davranışıyla uyumludur. Bu ralli, ABD’nin ilk spot tabanlı Bitcoin ETF’sini potansiyel olarak onaylaması beklentisiyle gerçekleşti.

Dahası, Bitcoin‘in fiyatı kısa bir süre önce keskin bir düşüş yaşadı ve kısa bir süre içinde 3.000 doların üzerinde değer kaybetti. Bu düşüş, ABD’de ETF’nin onaylanacağı beklentisiyle nispeten istikrarlı geçen bir işlem seansının ardından gerçekleşti. Eş zamanlı olarak ABD borsası da zorlandı. Hisse senedi vadeli işlemleri zorluklar yaşadı. Ek olarak dolar endeksi yükselerek piyasadaki belirsizliği daha da arttırdı.

Kaynak : CoinGape
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?