Justin Sun Ve Warren Buffet’ın Görüşmesini Kim Engelledi?

Dünyanın en zengin isimlerinden biri olan Warren Buffet, her sene bağış için bir kişi ile yemeğe çıkıyor.

Bu sene ise 4.5 milyon gibi rekor bir ücret ödeyen Justin Sun, Warren Buffet ile yemeğe çıkma fırsatını yakalamıştı. Tron tokeninin kurucusu olan Sun, bu yaz gerçekleşmesi beklenen yemeğe sağlık sorunları nedeniyle katılmayacağını açıklamıştı. Bu nedenle de yemek iptal olmuştu. Fakat ortaya atılan bir iddiaya göre yemeğin gerçekleşmesini Çin hükümeti engelledi.

Yaz aylarında gerçekleşmesi beklenen yemek etkinliği, bir çok kripto para yatırımcısı için önemli bir görüşme olarak nitelendiriliyordu. Çünkü Justin Sun bu görüşmeden, Tron ve kripto paralar için avantajlı bir yatırım ile kalkabilirdi. Her ne kadar Warren Buffet’ın kripto para karşıtı olduğu bilinse de görüşmenin olumlu geçebilme ihtimali vardı. Ama görüşme gerçekleşmedi bile.

Block TV, adlı kanala konuşan Çinli bir kaynak, Çin hükümetinin bu görüşmeyi engellediğini iddia etti. İsmini açıklamayan kaynak, ticaret savaşları nedeniyle Çin hükümetinin bu görüşmeye karşı olduğunu ve bundan dolayı da bir çok üst düzey Tron yetkilisini tehtid ettiğini söyledi.

İddialar çok sansasyonel olsa da gerçeklik payı olabilir. Çünkü bu tarz önemli bir yemeğin, sağlık sorunu nedeniyle iptal olması, Çin hükümetinin baskısından dolayı iptal olmasından, daha düşük bir olasılığa sahip olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.