Justin Sun TRON 4.0 Tarihini Duyurdu! Peki TRON 2.0 ve 3.0 Nedir?

0

TRON Foundation, TRON 4.0 adlı dördüncü ağ sürümünün yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte gelişiminin yeni bir aşamasına girecek. Projenin şu anki Odyssey konsensüsüne veda etmesine az bir süre kalmışken, TRON ayın sonunda ikinci “bağımsızlık gününü” kutlayacak.

Tron Bağımsızlık Günü

2018 yılı Haziran ayının sonunda Tron ağı Ethereum Blockchain’den ayrılarak bağımsız bir Blockchain olarak yoluna devam etmeye başladı. O tarih “TRON Bağımsızlık Günü” olarak anıldı. 25 Haziran, tüm TRON meraklıları için önemli bir tarihtir. Kısaca TRON’un Ethereum platformundan Odyssey 2.0 adlı kendi bağımsız ana ağına geçişini temsil eder.

Odyssey 2.0’ın ardından ağ, TRON’u Ethereum’a doğrudan rakip olarak konumlandırmak için tasarlanan Odyssey 3.0 sürümü de dahil olmak üzere çeşitli yükseltmelerden geçti. Her yükseltme, dApp geliştirmelerini kolaylaştırmak ve güvenlik seviyelerini artırmak gibi temel özelliklerin genel performansını iyileştirmeyi amaçladı.

Güle güle Odyssey, Merhaba Great Voyage

TRON’un ağı son iki yılda çok daha mütevazı güncellemeler yaşamasına rağmen, şimdi 7 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanan TRON 4.0 adlı dördüncü büyük güncellemesine hazırlanıyor. Büyük Yolculuk dönemi, TRON’un da belirttiği gibi, çeşitli iyileştirmelerle birlikte proje tarihinde “önemli bir an” olacaktır.

TRON ekibi TRON 4.0’ın kullanıcılara daha fazla güvenlik, daha fazla üretkenlik ve enerji verimliliği sunan sanal bir makine tarafından desteklenen ilk akıllı sözleşme gizlilik protokolü olduğunu iddia ediyor. Bunun yanında mevcut blok onay süresi 57 saniye olan TRON’un güncelleme ile birlikte onay süresinin 3 saniyeye düşeceği açıklandı.

Ayrıca finansal kurum ve kuruluşlara özel bir Blockchain çözümü de yeni güncellemenin sağladığı fırsatlardan. Bu sayede kurum ve kuruluşlar ihtiyaçları doğrultusunda özelleşmiş bir Blockchain tabanlı uygulama ile hızlı bir şekilde hareket edebilecekler.

TRON 4.0’ın piyasaya sürülmesiyle şirket, blockchain merkezli bir proje olmaktan, bir “endüstri trend belirleyicisine” çarpıcı bir dönüşüm planlıyor.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın