Justin Sun TRON 4.0 Tarihini Duyurdu! Peki TRON 2.0 ve 3.0 Nedir?

TRON Foundation, TRON 4.0 adlı dördüncü ağ sürümünün yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte gelişiminin yeni bir aşamasına girecek. Projenin şu anki Odyssey konsensüsüne veda etmesine az bir süre kalmışken, TRON ayın sonunda ikinci “bağımsızlık gününü” kutlayacak.

Tron Bağımsızlık Günü

2018 yılı Haziran ayının sonunda Tron ağı Ethereum Blockchain’den ayrılarak bağımsız bir Blockchain olarak yoluna devam etmeye başladı. O tarih “TRON Bağımsızlık Günü” olarak anıldı. 25 Haziran, tüm TRON meraklıları için önemli bir tarihtir. Kısaca TRON’un Ethereum platformundan Odyssey 2.0 adlı kendi bağımsız ana ağına geçişini temsil eder.

Odyssey 2.0’ın ardından ağ, TRON’u Ethereum’a doğrudan rakip olarak konumlandırmak için tasarlanan Odyssey 3.0 sürümü de dahil olmak üzere çeşitli yükseltmelerden geçti. Her yükseltme, dApp geliştirmelerini kolaylaştırmak ve güvenlik seviyelerini artırmak gibi temel özelliklerin genel performansını iyileştirmeyi amaçladı.

Güle güle Odyssey, Merhaba Great Voyage

TRON’un ağı son iki yılda çok daha mütevazı güncellemeler yaşamasına rağmen, şimdi 7 Temmuz’da gerçekleşmesi planlanan TRON 4.0 adlı dördüncü büyük güncellemesine hazırlanıyor. Büyük Yolculuk dönemi, TRON’un da belirttiği gibi, çeşitli iyileştirmelerle birlikte proje tarihinde “önemli bir an” olacaktır.

TRON ekibi TRON 4.0’ın kullanıcılara daha fazla güvenlik, daha fazla üretkenlik ve enerji verimliliği sunan sanal bir makine tarafından desteklenen ilk akıllı sözleşme gizlilik protokolü olduğunu iddia ediyor. Bunun yanında mevcut blok onay süresi 57 saniye olan TRON’un güncelleme ile birlikte onay süresinin 3 saniyeye düşeceği açıklandı.

Ayrıca finansal kurum ve kuruluşlara özel bir Blockchain çözümü de yeni güncellemenin sağladığı fırsatlardan. Bu sayede kurum ve kuruluşlar ihtiyaçları doğrultusunda özelleşmiş bir Blockchain tabanlı uygulama ile hızlı bir şekilde hareket edebilecekler.

TRON 4.0’ın piyasaya sürülmesiyle şirket, blockchain merkezli bir proje olmaktan, bir “endüstri trend belirleyicisine” çarpıcı bir dönüşüm planlıyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.