Justin Sun İddiaları Ortalığı Karıştırdı: Büyük Satış mı Geliyor?

Bloomberg’in haberine göre, Tron’un kurucusu Justin Sun kripto borsası Huobi Global’deki bazı hisselerini satmak için görüşme halinde. Sun, çoğunluk hissedarı ve kurucusu Leon Li’nin kripto borsasındaki tüm hissesini Sun tarafından yönetilen Hong Kong merkezli yatırım şirketi About Capital’e satmasının ardından geçen yıl kripto borsasını 1 milyar dolara satın almıştı.

Justin Sun Huobi Global’deki Hissesini Sattığını İnkar Etti

Konuyla ilgili doğrudan bilgi sahibi olan bir kişi Bloomberg’e yaptığı açıklamada Justin Sun’ın Huobi Global’deki bir hissesini satma konusunda potansiyel yatırımcılarla görüşmeler yaptığını iddia etti.

Huobi Global’in Küresel Danışma Kurulu üyesi olan Justin Sun, kripto borsasındaki bazı hisselerini satmak için yatırımcılara ulaştı. Sun, Huobi’de herhangi bir hissesi olmadığını iddia etse de, Ocak ayından bu yana borsayı desteklemek için yaklaşık 200 milyon dolar para kullandığı biliniyor.

Huobi Global’de bir hisse satma konusunda herhangi bir tartışma içinde olduğunu reddeden Sun, haberi 1 Nisan şakası olarak tanımladı. Ayrıca, şirketin yeni bir sahip arama planının olmadığını ve güvenli ticaret sağlamaya ve kripto para birimine yatırım yapmaya kararlı olduğunu açıkladı.

“Huobi için herhangi bir alıcı aramıyoruz ve aramayacağız.”

Huobi’deki işlem hacmi Justin Sun tarafından satın alınmasına rağmen düşmeye devam ediyor. Son 24 saat içinde, kripto borsası işlem hacmi açısından ilk onda yer almıyor.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere SEC, menkul kıymetler kurallarını ihlal ettiği iddiasıyla Justin Sun aleyhine dava açtı. Ayrıca dolandırıcılıkla mücadele ve piyasa manipülasyonu düzenlemelerini ihlal etmekle suçlanıyor. Ancak Sun, davanın “esastan yoksun” olduğunu ve merkezi olmayan bir finansal sistem inşa etmeye devam edeceğini savunuyor. Ayrıca SEC’i açık düzenleyici kurallar ve şeffaf yönergeler getirmediği için eleştirdi.

Bu hafta Huobi, Web3 ekosistemine bağlı kalarak Web3 ve Layer-1 geliştirme için Gala Games ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : Coingape


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.