Aralık 9, 2023

Justin Bennett’ten Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Analizi!

Kripto para piyasasının önemli analistlerinden Justin Bennett, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketleriyle ilgili önemli bir uyarıda bulunarak, kripto para biriminin hâlihazırda tecrübe ettiği yükseliş trendinin, tersine dönebileceği konusunda yatırımcıları bilgilendirdi. Bennett’in analizleri, Bitcoin’in günlük grafikte belirgin bir yükselen kanal içinde işlem gördüğünü ve bu kanalın yatay direncinin yaklaşık 48.000 dolar civarında olduğunu gösteriyor.

Grafik analizi paylaşan Bennett, bu seviyenin Bitcoin için önemli bir direnç noktası olduğunu belirtiyor. Öte yandan, analist, bu noktaya ulaştıktan sonra Bitcoin’in önemli bir düzeltme hareketi yapabileceği uyarısında bulunuyor.

Bennett’in değerlendirmelerine göre, Bitcoin‘in halihazırda 46.000-48.000 dolar arasında bir nihai hedef belirlediği göz önüne alındığında, bu seviyeye ulaştıktan sonra sağlam bir düzeltme hareketi gerçekleşebileceği bir senaryo mümkün görünüyor.

“Bu etapta hala nihai hedef olarak 46.000-48.000 dolara bakıyorum. Oradan iyi bir düzeltme alacağımızı düşünüyorum. 30.000 dolar artık korunması gereken bir seviye.”

Bitcoin USDT grafiği

Yatırımcıların dikkatini çeken bir diğer nokta ise Bennett’in grafik analizinde öne çıkardığı seviye. Analiste göre, Bitcoin belirlediği yukarı hedefe ulaştıktan sonra 38.000 doların altına düşebileceği bir senaryo olası görünüyor.

Bunların yanında Bennett, Ethereum‘un (ETH) performansını değerlendirerek, kripto para biriminin haftalık grafikte gözlemlenen yükselen üçgen paternini başarıyla kırdığını belirtiyor. Bennett’e göre, bu durum Ethereum’un daha fazla yükselişe geçmeye hazır olduğunu işaret ediyor. Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere Analist, ETH’nin 2.500 dolarlık hedefe ulaşma isteğine dikkat çekiyor ve bu noktada 2.100 doların önemli bir destek seviyesi olduğunu vurguluyor.

 “ETH 2.500 dolar seviyesine ulaşmak istiyor gibi görünüyor. 2.100 dolar mutlaka korunması gereken bir destek.”

ETH grafiği

Bennett’in değerlendirmesine göre, Ethereum’un 2.500 dolarlık fiyat hedefine ulaşması durumunda, kripto para biriminin bu seviyede bir düzeltme alması bekleniyor. Analist, bu düzeltmenin ardından Ethereum’un gelecekteki fiyat hareketleri konusunda daha fazla bilgi sağlayabileceğini düşünüyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Kaynak : the daily hodl
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?