JPMorgan Uzmanlarından Bitcoin Uyarısı: 40.000 Dolar Seviyesine Dikkat!

0
370

Nikolaos Panigirtzoglou’nun da dahil olduğu JPMorgan stratejistlerine göre Bitcoin’in 40.000 dolar’ın üzerine çıkmaması bir düzeltmeye neden olabilir. Tahminin yer aldığı rapor ayrıca Grayscale’in Bitcoin Trust’ın dünyanın en büyük kripto para biriminin geleceği için önemini de vurguladı.

Panigirtzoglou, eğilimi takip eden trader’ların, Bitcoin’in 40.000 dolar fiyat seviyesini geri kazanamaması durumunda BTC fiyatında bir düşüşü tetikleyebileceğini söyledi. Önde gelen dijital para biriminin, geçen yıl Kasım ayındaki fiyat engeli olarak 20.000 dolar ile benzer bir konumda olduğunu, ancak Aralık ayında kurumsal paranın Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu ekledi.

Stratejistler raporda, “Son fiyat hareketi, eğilimi takip eden trader’ların geçen haftanın düzeltmesini yayabileceğini ve Bitcoin fiyatı 40.000 dolar’ın üzerine çıkmazsa yükseliş sinyallerinin doğal olarak Mart ayı sonuna kadar azalacağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

JPMorgan’ın strateji uzmanları, Bitcoin’in geleceği için kurumsal para girişlerinin önemini de değindiler. Söz konusu raporda, Grayscale BTC Trust’taki girişlerin kripto para biriminin görünümü hakkında ipuçları sağlayacağını söylediler. “Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik talep modeli ve en büyük işlem gören kripto fonu olan Grayscale Bitcoin Trust, görünüm hakkında ipuçları sağlayacak. Grayscale Bitcoin Trust’a olan akışın, böyle bir kırılmanın gerçekleşmesi için önümüzdeki günlerde ve haftalarda muhtemelen günlük 100 milyon dolarlık temposunu sürdürmesi gerekecek” ifadeleri kullanıldı.

2021’in ilk 10 gününde büyük bir rallinin ardından Bitcoin, son birkaç gün içinde fiyat 35.000 ila 38.000 dolar arasında sıkıştığı için fiyat konsolidasyonu gördü. Geçen hafta yaşanan çöküş, dijital para birimlerinin toplam piyasa değeri 1.1 trilyon dolar’dan 890 milyar dolar’a düştüğü için kripto para piyasasından yaklaşık 200 milyar doları çıkardı. Toplam piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolar civarında seyrederken, piyasa o zamandan beri toparlandı.

Bir kripto para birimi analiz şirketi Skew’e göre, BTC dalgalanması, range-bound ticareti nedeniyle geçen hafta önemli ölçüde düştü. Bu ticaret aralığı, bir varlık belirli bir süre boyunca tutarlı yüksek ve düşük fiyatlar arasında işlem yapması durumunda ortaya çıkar. Bir varlığın alım satım aralığının üst kısmı genellikle fiyat direnci sağlarken, alım satım aralığının alt kısmı genellikle fiyat desteği sunar. Bitcoin için de durum bu şekilde.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %20 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın