JPMorgan Uzmanlarından Bitcoin Uyarısı: 40.000 Dolar Seviyesine Dikkat!

Nikolaos Panigirtzoglou’nun da dahil olduğu JPMorgan stratejistlerine göre Bitcoin’in 40.000 dolar’ın üzerine çıkmaması bir düzeltmeye neden olabilir. Tahminin yer aldığı rapor ayrıca Grayscale’in Bitcoin Trust’ın dünyanın en büyük kripto para biriminin geleceği için önemini de vurguladı.

Panigirtzoglou, eğilimi takip eden trader’ların, Bitcoin’in 40.000 dolar fiyat seviyesini geri kazanamaması durumunda BTC fiyatında bir düşüşü tetikleyebileceğini söyledi. Önde gelen dijital para biriminin, geçen yıl Kasım ayındaki fiyat engeli olarak 20.000 dolar ile benzer bir konumda olduğunu, ancak Aralık ayında kurumsal paranın Bitcoin’in 20.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu ekledi.

Stratejistler raporda, “Son fiyat hareketi, eğilimi takip eden trader’ların geçen haftanın düzeltmesini yayabileceğini ve Bitcoin fiyatı 40.000 dolar’ın üzerine çıkmazsa yükseliş sinyallerinin doğal olarak Mart ayı sonuna kadar azalacağını gösteriyor” ifadelerini kullandı.

JPMorgan’ın strateji uzmanları, Bitcoin’in geleceği için kurumsal para girişlerinin önemini de değindiler. Söz konusu raporda, Grayscale BTC Trust’taki girişlerin kripto para biriminin görünümü hakkında ipuçları sağlayacağını söylediler. “Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik talep modeli ve en büyük işlem gören kripto fonu olan Grayscale Bitcoin Trust, görünüm hakkında ipuçları sağlayacak. Grayscale Bitcoin Trust’a olan akışın, böyle bir kırılmanın gerçekleşmesi için önümüzdeki günlerde ve haftalarda muhtemelen günlük 100 milyon dolarlık temposunu sürdürmesi gerekecek” ifadeleri kullanıldı.

2021’in ilk 10 gününde büyük bir rallinin ardından Bitcoin, son birkaç gün içinde fiyat 35.000 ila 38.000 dolar arasında sıkıştığı için fiyat konsolidasyonu gördü. Geçen hafta yaşanan çöküş, dijital para birimlerinin toplam piyasa değeri 1.1 trilyon dolar’dan 890 milyar dolar’a düştüğü için kripto para piyasasından yaklaşık 200 milyar doları çıkardı. Toplam piyasa değeri şu anda 1 trilyon dolar civarında seyrederken, piyasa o zamandan beri toparlandı.

Bir kripto para birimi analiz şirketi Skew’e göre, BTC dalgalanması, range-bound ticareti nedeniyle geçen hafta önemli ölçüde düştü. Bu ticaret aralığı, bir varlık belirli bir süre boyunca tutarlı yüksek ve düşük fiyatlar arasında işlem yapması durumunda ortaya çıkar. Bir varlığın alım satım aralığının üst kısmı genellikle fiyat direnci sağlarken, alım satım aralığının alt kısmı genellikle fiyat desteği sunar. Bitcoin için de durum bu şekilde.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.