Şubat 23, 2020

JPMorgan Raporu: Dijital Paralar Yükselişte

En saygın yatırım bankalarından biri olan JPMorgan Chase, klasik bankacılığın devleri arasında blockchain araştırması ve benimsenmesinin öncülerinden biri olarak değerlendirilir. Analistleri, 2019 yılında blockchain ve kripto para biriminin yaşadığı en önemli olayları, süreçleri ve eğilimleri kapsamlı bir şekilde gözden geçirdi ve 74 sayfalık bir rapor yayınladı.

JPMorgan’ın blockchain ve dijital para birimleriyle ilgili yayınladığı raporunun, kripto para topluluğunda bir teşvike neden olması öngörülebilir.

Bununla birlikte, 425 milyar dolarlık mali dev, bankaların doğru uygulandığında blockchain’i kullanarak büyük yarar sağlayabileceğine inanıyor. Söz konusu raporda 2019 yılına dair şu çıkarımlar yapıldı:

“2019 yılı dijital paraların yükselişe geçmesiyle hatırlanacak. Blockchain teknolojisinin tüm dünyaya yayılması için gereken temeller atıldı. Ayrıca dijital paraların gelişmesi için gereken temeller de atılmaya devam ediyor.”

2019 yılının her ne kadar dijital paraların lehine bir yıl olduğu söylense de, raporda sektörün eksik ve yetersiz yanlarına da yer verilmiş.

JPMorgan’a göre blockchain teknolojisinin ilk etapta ölçeklenebilirlik konusunda gelişmesi ve daha da hızlanması gerekiyor. Bunun yanında raporda yasal sorunlara da değinilmiş. Bu kısımda Facebook’un Libra’sı örneği verilerek, düzenleme belirsizliğinin çözülmesi gerektiği belirtilmiş.

Şirket, finans sektöründe dijital inovasyona öncülük etmeye devam ediyor.

Kaynak : Koinfinans.com
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?