JPMorgan: MassMutual’ın Son Yatırımının Ardından Daha Fazla Kurum Bitcoin Satın Alabilir!

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan Chase & Co, Bitcoin’in kurumsal yatırımcıların dikkatini çektiğine inanıyor ve bu sayede daha fazla alım yapılacağını düşünüyor. Dev banka, MassMutual sigorta şirketinin son 100 milyon dolarlık BTC alımını önemli bir dönüm noktası olarak değerlendirdi.

JPM: Kurumsal Yatırımcı BTC Fiyatını İkiye Katlayacak

COVID-19 salgınının ardından ortaya çıkan küresel olaylar dünya ekonomilerini büyük oranda etkiledi. İster COVID-19 olsun neden, ister Bitcoin’in olgunlaşması, ister Halving etkinliği veya tamamen farklı bir şey olsun, gerçek şu ki, çok sayıda büyük şirket, önde gelen yatırımcı ve kurum, büyük miktarlarda BTC satın almaya başladı.

Buna örnek verilecek en son satın alımlardan biri sigorta devi The Massachusetts Mutual Life Insurance Company’den (MassMutual) geldi. Sizlee, Mass tabanlı bir firma olan Springfield’in 100 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını bildirmiştik. JPM, son raporunda bu satın almanın önemini özetledi. Bankanın strateji uzmanları, MassMutual’ın BTC’yi onaylamasının, “Bitcoin kullanımının aile ofislerinden ve varlıklı yatırımcılardan sigorta şirketlerine ve emeklilik fonlarına yayıldığını” öne sürdü. Rapor, sigorta şirketlerinin ve emeklilik fonlarının “her zaman yüksek tahsisat yapmalarının” olası olmadığına inansa da, küçük alımların bile kripto para birimi için önemli piyasa hareketleriyle sonuçlanabileceğini kabul etti. Bankanın önde gelen analisti Nikolaos Panigirtzoglou şunları söyledi:

“MassMutual’ın Bitcoin alımları, kurumsal yatırımcılar tarafından Bitcoin benimsemesinde başka bir kilometre taşını temsil ediyor. Diğer sigorta şirketleri ve emeklilik fonları MassMutual’ın örneğini takip ettikçe, önümüzdeki yıllarda ortaya çıkabilecek potansiyel talep görülebilir.”

JPM’nin raporunda, emeklilik fonlarının ve sigorta şirketlerinin Bitcoin satın almaya devam etmesi durumunda Bitcoin üzerindeki potansiyel etkiyi incelemeye devam etti. Analistler, ABD, Avrupa, İngiltere ve Japonya’daki bu tür firmalardan %1’lik nispeten küçük bir satın alımın bile “600 milyar dolarlık ek bitcoin talebi” ile sonuçlanacağını söyledi. Bu kadar hatırı sayılır bir rakamın, BTC’nin yaklaşık 350 milyar dolar olan mevcut piyasa hacminin önemli ölçüde daha yüksek olduğunu belirtmek gerekir. Sonuç olarak, bu tür bir satın alma varlığın fiyatı üzerinde büyük bir etki yaratır ve bu da sonraki yıllar için bazı iyimser tahminlere ulaşılmasına neden olabilir.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.