JPMorgan: Daha Fazla Ödeme Şirketi Bitcoin Alımına Olanak Sağlamalı

0
228

Bankacılık devi JPMorgan, Square’in Cash App’ine benzer şekilde, daha fazla ödeme şirketinin müşterilerinin uygulamaları aracılığıyla bitcoin (BTC) satın almalarına izin vereceğine inanıyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri Salı günü yayınlanan bir araştırma notunda, 2018’de bitcoin alım satımı ekleyen Square’in Cash App’in, 2. çeyrekte ABD’li Y Kuşağının Bitcoin alımları için bir araç olarak kullandığı Grayscale Bitcoin Trust’ı geçtiğini yazdı. Uygulamanın popülaritesi göz önüne alındığında, JPMorgan stratejistleri, diğer ödeme şirketlerinin müşterileri için Bitcoin yatırımlarını kolaylaştırmaları veya geride kalma riskini takip etmeleri gerektiğini düşünüyor.

Bunun yanında ödeme devleri PayPal ve Venmo’nun milyonlarca kullanıcısına kripto alım satımını sunma çalışmalarında olduğu söyleniyor.

Square’in Cash Uygulaması ikinci çeyrekte 858 milyon dolarlık bitcoin alımını kolaylaştırırken, Grayscale’nin Bitcoin Trust’ı aynı çeyrekte 750 milyon dolarlık bitcoin alımını kolaylaştırdı. Stratejistler, “Y kuşağının veya ABD perakende yatırımcı evreninin daha genç kesiminin, Bitcoin varlıklarına eklemek için Grayscale Bitcoin Trust’a alternatif bir araç olarak Cash App’i kullandığına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Square’in son 50 milyon dolarlık bitcoin satın alımını, kripto para biriminin geleceği için “güçlü bir güven oyu” olarak görüyorlar. Square’in bitcoin yatırımı MicroStrategy’nin 425 milyon dolarlık yatırımından daha küçük olsa da, JPMorgan stratejistlerine göre Square’in satın alımı muhtemelen henüz bir başlangıç.

Analistler, Square ve MicroStrategy’nin hareketlerinin, şirketlerin Bitcoin talebinin bir kaynağı olarak ortaya çıkışına işaret ettiğini belirterek, Bitcoin için talep-arz dengesinin ikinci çeyrekte 544 milyon dolara kıyasla 3. çeyrekte 925 milyon doların üzerine çıktığını da sözlerine ekledi.

Son olarak stratejistlere göre Bitcoin türevleri, yani vadeli işlemler ve opsiyonlar da artan şekilde perakende ve kurumsal ilgi görüyor.

Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın