JPMorgan COO’sundan Bitcoin Açıklaması! Bankanın Müşteri Talebi Ne Yönde?

Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra hafif bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, güçlü temelleri ve artan kurumsal ilgiyle, kripto para birimi bir sonraki ana direnç seviyesini 50.000 dolar’dan kırmaya hazır görünüyor. En azından kripto topluluğunun görüşleri bu yönde.

Bunların yanında CNBC’den Hugh Son tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, JPMorgan Chase eş başkanı Daniel Pinto’nun Bitcoin hakkında açık fikirli olduğunu ortaya koydu. Pinto, kripto para birimi yaygın olarak kullanılan bir varlık sınıfı haline gelirse, bankanın sektöre dahil olabileceğine dair sinyal verdi:

“Zamanla farklı varlık yöneticileri ve yatırımcılar tarafından kullanılacak bir varlık sınıfı gelişirse, biz de dahil olmak zorunda kalacağız.” 

Müşterilerden şimdilik Bitcoin ticaretini başlatmak için yeterli talep olmasa da, Pinto bunun sonunda olacağına inanıyor:

“Talep henüz yok, ancak bir noktada olacağına eminim.”

Pinto’nun yorumları, Amerika’nın en eski bankası BNY Mellon’un, artan müşteri talebine atıfta bulunarak Bitcoin hizmetinin başladığını duyurmasının ardından geldi.

Bununla birlikte Şubat ayının başlarında, ABD’nin en büyük bankası JPMorgan, bankanın çalışanlarına ve müşterilerine Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin reklamını yapan Mike Novogratz ile kapalı kapılı bir foruma ev sahipliği yaptı. Geçtiğimiz Mayıs ayında JPMorgan, Coinbase ve Gemini’yi ilk kripto para ortakları olarak duyurdu.

Yine de, Eylül ayında Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak eleştiren JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto para biriminin Kasım ayında yaptığı bir röportajda kendisinin “bir fincan çayı” olmadığını söyledi. Ünlü CEO Bitcoin’in kendisini cezbeden bir ürün olmadığını belirtse de, görüldüğü üzere JPMorgan kurum olarak Dimon’ın fikirlerinin aksine kripto paralar noktasında kayda değer hamleler gerçekleştiriyor.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.