Ekim 14, 2022

JPMorgan CEO’su: “Kripto Satın Almak mı ASLA!”


Son güncellenme : 14.10.2022 - 17:15

Washington gerçekleştirilen Uluslararası Finans Enstitüsü toplantısında konuşan JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i “kirli” ve “pahalı” olarak tanımladı ve karşıt görüşlerini bir kez daha dile getirdi.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere 66 yaşındaki yönetici, geçmişte defalarca eleştirdikten sonra kripto para birimlerini “asla” satın almayacağını açıklamıştı. Dimon, kripto para birimlerinin hiçbir şey yapmadığına ve hiçbir karşılığı olmadığına inanıyor ve “bunun neden değerli olduğunu bilmiyorum” açıklamasıyla mevcut değerini sık sık eleştiriyor.

Bitcoin “Kirli” ve “Pahalı”!

JPMorgan patronu geçtiğimiz yıl Ekim ayında Bitcoin‘i “değersiz” olarak nitelendirmiş ve gündemde yer edinmişti. Ancak Dimon, blockchain’deki görüşlerini olumlu tutmaya devam ediyor. Ünlü bankacı, teknolojinin bankacılığın belirli kısımlarını “aracısız hale getirebileceğine” inanarak blockchain teknolojisini savunuyor.

ABD ekonomisinden de bahseden Dimon, ABD Merkez Bankası‘nın çok arzulanan bir yumuşak inişi gerçekleştirme kabiliyetine ilişkin şüphesini dile getirdi. Aynı zamanda, Fed Başkanı Jerome Powell’a “tam bir inancı ve güveni” olduğunu ve onu “son derece yüksek kalibreli bir birey” olarak nitelendirdiğini da açıkladı.

Bankacı, beklenenden daha sıcak enflasyon nedeniyle gösterge faiz oranının %4,5’in üzerine çıkacağını tahmin ederek pek de iyimser bir tahminde bulunmadı. JPMorgan patronu, ABD hisse senedi piyasasının devam eden düzeltme sırasında değerini %30 oranında kaybedebileceğini tahmin ediyor.

Santiment’e göre kripto piyasası fiyat hareketi, “kalabalığın en az beklentisi” olarak ön plana çıktı yani topluluğun pek umudu yok. Şimdiye kadar analistler, Fed’in Federal Açık Piyasa Komitesi’nden (FOMC) olası bir faiz artırımı da dahil olmak üzere diğer duyuruların yanı sıra, bu hafta açıklanan TÜFE rakamının yol açtığı oynaklığa karşı piyasaya kendisini hazırlamasını tavsiye etti.

TÜFE duyurusunu izleyen fiyat hareketi, kripto piyasasının zaten olumsuz enflasyon eğiliminde fiyatlandığını gösteriyor. Ayrıca, piyasa analistler arasında BTC fiyatının dibe ulaştığı yönündeki spekülasyonları destekliyor.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : AZCoin News

Yazar Hasan Hüseyin Lif hakkında :

Siyaset, ekonomi, göç konularıyla ilgilenen bir 'sosyolog'. Blockchain teknolojisine olan ilgim beni önce KoinFinans'a yönlendirdi. Yaklaşık üç yıldır kripto para haberleri başta olmak üzere sektöre ilişkin yazılar hazırlıyorum.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?