JPMorgan CEO’su Jamie Dimon: “Bitcoin’den uzak Durun!”

Kripto para çılgınlığı hem eski hem de yeni yatırımcıları etkilemeye devam ederken, JPMorgan CEO’su Jamie Dimon geçmişteki görüşlerinin değişmediğini ve insanların Bitcoin’e yatırım yapmaktan kaçınmaları gerektiğini belirtti.

[irp posts=”26169″ name=”JPMorgan CEO’sundan Bitcoin Açıklaması! Ünlü CEO Bitcoin’i Destekliyor Mu?”]

Geçtiğimiz günlerde ABD Mali Hizmetler Meclisi tarafından düzenlenen sanal bir görüşmede Dimon, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in, herhangi bir varlık tarafından desteklenmediğini belirtti. Ve bu ifadelerinin, “varlıklar tarafından desteklenen” blockchainler veya stablecoin’ler için değil, yalnızca kripto para birimleri için geçerli olduğunu açıkladı.

“Hiçbir varlık tarafından desteklenmeyen bir şeyin, benim fikrime göre, hiçbir değeri yoktur. Bireylere kişisel tavsiyem, bundan kaçınmalarıdır.” 

Bitcoin, 28 Mayıs’ta bu haftaki en düşük seviyesine geriledi ve Çin’deki artan baskıların ve çevresel endişelerin neden olduğu kayıplar bu ay şu ana kadar %40’ın üzerine çıktı.

Bu açıklamayı, Ohio Temsilcisi Warren Davidson tarafından sorulan bir soruya karşılık yapan Dimon, görüşünün JPMorgan’ın müşterilerininkileri yansıtmadığını söyledi.

“Söylediklerim müşterilerin istemediği anlamına gelmiyor. Bu, bir firmayı nasıl yürütmeniz gerektiğiyle ilgilidir. Esrar kullanmıyorum, ancak ulusal olarak yasal hale getirirseniz, bizimkileri satmaktan alıkoymayacağım.”

JPMorgan CEO’su ayrıca firmanın, Bitcoin’i “güvenli” bir şekilde kullanılabilir hale getirmesi gerekip gerekmediğini “tartıştığını” söyledi.

Buna ek olarak, kripto ticaretinde daha katı kuralları savundu: “Biraz geç ve yetersiz olan düzenleyicilerin; geleceğe, sipariş akışı için ödemeye, yüksek frekanslı ticarete, kripto para birimine daha fazla dikkat etmesi ve çevresinde yasal, düzenleyici bir çerçeve oluşturması gerektiğine inanıyorum” dedi.

Kriptoyu geleneksel varlıklarla karşılaştıran Dimon, “Benim kişisel görüşüm, itibari para veya altın gibi bir şey olmadığı yönünde. Alıcılar dikkatli olmalı” dedi.

ABD’nin en büyük bankalarının genel müdürleri, Kongre’nin önüne çıktılar ve salgından etkilenen ipotek sahiplerine hükümet yardımının bu yaz sona ermesinden, enflasyona ve Amerikalıları evlerinde tutma planlarına kadar çeşitli sorularla karşı karşıya kaldılar.

Duruşmaya Dimon dışında Goldman Sachs’tan David Solomon, Bank of America’dan Brian Moynihan ve Citigroup’tan Jane Fraser da katıldı.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 1 )

Sizde yorumunuzu ekleyin, görüş bildirin.

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.