JPMorgan: Bitcoin’in Mart 2020 Çöküşü Dayanıklılığını Kanıtladı

Wall Street’in en büyük bankalarından biri olan JPMorgan Chase, kısa bir süre önce Bitcoin’in 2020 performansının, varlığın büyümesini ve olgunlaşmasını ortaya koyduğunu belirtti. Söz konusu yazısında ayrıca önde gelen kripto para biriminin küresel varlıklarla sergilediği zorlayıcı korelasyona da değinildi.

JPMorgan Chase analizi, yıl başından bu yana Bitcoin ve diğer varlıkların performansını inceledi. Daha doğrusu, Mart ayı ortasında, COVID-19 salgının sebep olduğu devasa satışlar sırasında performanslarını inceledi.

Dev Amerikan çokuluslu bankasının raporu, tüm varlıkların sert bir şekilde daralmasına rağmen, “Bitcoin’in nispeten zarar görmediğini” iddia etti. Analize liderlik eden stratejistler Joshua Younger ve Nikolaos Panigirtzoglou, Mart 2020 krizinden sağ çıkmanın BTC’nin artık bir varlık sınıfı olarak uzun ömürlülüğün işaretlerini verdiği belirtildi.

Bunun yanında “Bitcoin’in fiyat hareketi, onun bir değişim aracı ya da değer deposu olmaktan ziyade bir spekülasyon aracı olarak kullanılmaya devam edildiğini gösteriyor.” ifadeleriyle de eleştiri de bulundu.

Dev yatırım bankası önde gelen kripto para birimi ile ilgili görüşlerinde çok yol kat etti. CEO’su Jamie Dimon, Bitcoin’i daha önce “sahtekarlık” olarak adlandırmıştı, ardından özür diledi ve şimdi de BTC’nin büyümesini kabul etti. JPMorgan Chase’in Bitcoin’e artık daha ılımlı yaklaştığını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.