JPMorgan Analistlerinden Bitcoin Uyarısı: Ayı Piyasası Kapıda Mı?

0

Bitcoin piyasaları, kripto parayı ülkede resmi para olarak tanıyan El Salvador’dan gelen duyurunun ardından Çarşamba günü iyileşme belirtileri gösterdi. Haberler olumlu olsa da, bazı piyasa uzmanları mevcut düşüş trendinde hala “dibin” olup olmadığından emin değiller.

BTC’nin 30 bin dolar’lık bölgenin altına ve hatta 20 bin dolar’lık bölgeye düşeceğine yönelik tahminleri var. Önde gelen kripto para birimi son 24 saatte yaklaşık %9’luk bir artış yakalamış olsa da JPMorgan Chase & Co. ekibi de, henüz düşüş trendinin sona erdiğini düşünmüyor.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri bir notta, vadeli Bitcoin piyasasında görülen gerilemenin “Ayı piyasasına işaret eden olumsuz bir sinyal olduğuna inanıyoruz” dedi. Bitcoin’in toplam kripto piyasa değerindeki nispeten düşük payının, ilgili başka bir eğilim olduğunu da eklediler.

Analistlerin iddia ettiği üzere vadeli işlem piyasasında benzer bir gerileme 2018 yılında da yaşanmıştı. Bitcoin, Aralık 2017’de yeni bir ATH belirleyerek yaklaşık 20.000 dolar seviyesine yükselmiş, ilerleyen aylarda %70’den fazla değer kaybetmişti. Bu doğrultuda JPMorgan analistleri, mevcut tablonun “ayı piyasasına işaret eden bir sinyal” olabileceğini açıkladı.

JPMorgan’ın 9 Haziran tarihli analizinde ayrıca, kurumsal yatırımcılardan gelen Bitcoin talebinin zayıfladığı da belirtildi.

Bunların yanında, Bitcoin’in genel kripto piyasası değerindeki payı, yılın başında yaklaşık %70’ten şu anda %42’ye düştü. Bazı analistler için bu, kısmen diğer coin’leri harekete geçiren perakende odaklı yatırımcı köpüğünün bir işareti. JPMorgan stratejistleri, mevcut ayı piyasasının bittiğini iddia etmeyi kolaylaştırmak için Bitcoin’in payının %50’nin üzerine çıkması gerekebileceğini söyledi.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kripto Para Borsası Binance'de %10 komisyon indirimli hesap açmak için tıklayın!


Güncel son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için Koinfinans.com'u  Twitterda takip edin, Google Newste takip edin, İnstagramda takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram kanalımıza katılın!

CEVAP YAZ

Lütfen yorumunuzu yazın!
Lütfen isminizi yazın