Aralık 13, 2022

JPMorgan Analistleri Yükseliş Beklediği Altcoin’i Açıkladı!

CryptoQuant analisti Venturefounder, üç on-chain göstergeyi öne sürerek birtakım çıkarımlar yaptı. Analist, Ethereum fiyatının önümüzdeki günlerde nasıl ilerleyebileceğine ilişkin yorum yaptı.

Koinfinans.com olarak bildirdiğimiz üzere analist, öncelikli olarak fiyat ve gerçekleşen değeri vurgulayan “ETH MVRV Z” skorunu ele aldı. Skor ne kadar büyükse, aşırı değerleme oranı da aynı oranda büyüktür. İkinci on-chain veri ETH NUPL değeri. “Net gerçekleşmemiş kâr ve zarar” olarak da bilinen değer, piyasa değeri ile gerçekleşmiş değer arasındaki farkın, piyasa değerine bölünmesiyle elde edilmektedir. Dikkat çeken son veri ise “kâr eden Ethereum arz yüzdesi”.

Analiste göre ETH Z-skoru şu an yeşil bölgede kalmaya devam ediyor. Ancak son döngüde Ethereum bu durumu yaklaşık 18 ay boyunca boyunca korudu.

ETH NUPL’ye göre, gösterge kapitülasyon bölgesinde kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte, Ethereum ayı piyasasının başlamasından bu yana yalnızca üç ay ile önceki döngüde olduğundan daha az zaman geçirdi.

Ethereum yatırımında kârdaki arz yüzdesi kısa süre önce %40 ile yeni bir düşük seviyeye ulaştı. Nitekim, hala 2018 ve Mart 2020’de kaydedilen %30’un altındaki seviyeden uzakta. Buna ek olarak, önceki döngüden farklı olarak, Ethereum’un fiyatı Haziran 2022’den bu yana düşüş eğilimi göstermedi ancak bir aralıkta işlem gördü.

JPMorgan, Ethereum için Önemli Tahmin Paylaştı

Eylül ayında tamamlanan Ethereum Merge, ETH blockchain’i hisse kanıtı konsensüsüne geçirdi. Öte yandan JPMorgan analistleri de ETH fiyatı için katalizör olabilecek yeni bir güncellemeyi adlandırdı.

“Ethereum Merge ve Surge, blockchain’n kullanım alanlarını finansal hizmetler de dahil olmak üzere arttıracak. Bunun, fiyat için kritik bir katalizör olabileceğine inanıyoruz.”

Surge güncellemesi, ağdaki maliyetleri azaltmayı ve ağı daha güvenli ve daha hızlı hale getirmek amacıyla tasarlanıyor. JPMorgan analistlerine göre bu güncellemenin katalizör olması için 6-12 aylık süreye ihtiyaç var.

Güncel fiyat hareketini buradan takip edebilirsiniz.

Sorumluluk reddi beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları, yüksek riskli yatırımlardır. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Son olarak Koinfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

Kaynak : U.Today
Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?