JP Morgan: Kripto Paralar Portföylerde Yer Almayı Hak Ediyor

Son yıllarda kripto para birimini bu kadar çekici kılan, bir yönetim organı yerine onları kullanan topluluk tarafından düzenlenmesi oldu. Bu nedenle kripto para birimlerinin çeşitlendirilmiş portföyle de bir yer sahibi olması öngörülüyor.

2017’nin sonunda önemli bir yükselişten sonra, Bitcoin ve diğer kripto para birimleri birkaç yıl boyunca kış uykusuna yattı diyebiliriz. Bununla birlikte, 2020 yılında yükselen devlet borcu seviyeleri, para biriminin değerinin düşürülmesi ve enflasyonla ilgili endişelerin ardından kripto paraların önemi ortaya çıkmış oldu.

JP Morgan Varlık Yönetimi’nden David Lebovitz, kripto para birimlerinin portföylerde iyi bir yeri hak ettiğini belirtti.

Kripto para birimlerini bu kadar çekici kılan şey bir yönetim organı yerine topluluk tarafından düzenlenmesi oldu ve bu merkezileşme ve gözetim eksikliğini de beraberinde getirdi.

 

Aynı zamanda bireyler, kayıtsız hükümet harcamalarının ve yüksek borç seviyeleri nedeniyle geleneksel para birimlerinin değersizleşeceğini düşünerek Bitcoin gibi kripto paraları kucaklamaya başladı. Lebovitz’e göre, kripto para birimleri spekülatif yatırımlar olarak görülmeye devam ediyor.

Kripto para birimleri, uygun şekilde çeşitlendirilmiş portföylerin dışında bırakılmamalıdır. Bunun yerine, bu dijital varlıkların geleneksel hisse senedi ve tahvillere göre nasıl hareket gösterdiğini anlamaya çalışmalıyız.

Risk alma konusunda rahat olan yatırımcılar için kripto para birimine yatırım uygun olabilir.  Bununla birlikte, belirsizlik ve tarihsel olarak düşük faiz oranlarıyla dolu bir dünyada her derde deva olarak görenler için de ileriyi düşünmenin mantıklı olacağını söyleyebiliriz.

Kaynak : Koinfinans.com


Haber Yorumları ( 0 )

Henüz yorum bulunmuyor. İlk yorumu siz yazmak istermisiniz ?

Risk Açıklaması:Koinfinans.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Koinfinans.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Koinfinans.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Koinfinans.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyanı: Koinfinans.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Koinfinans.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Koinfinans.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Koinfinans.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Koinfinans.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Koinfinans.com’u bağlamaz.


Uyarı: Koinfinans.com’a ait haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Koinfinans.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Koinfinans.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.